wu 9 sportpark Schoonenberg corner. Nog tijdens het uitrollen van het befaamde Grote Witte Leeuwendoek hangt echter aan de andere kant de gelijkmaker er al in, zo dien ik op te maken aan het geluid van het thuispubliek. Maar goed, niemand in het White Army-vak heeft die goal gezien, dus die wordt dan ook maar niet geteld. Aldus wordt met een veilige 1-0 voorsprong de rust gehaald en is iedereen tevreden. De tweede helft gaat Emmen hartstochtelijk op zoek naar de gelijkmaker. Maar ja, Super Simon heeft z'n mannen goed geprepareerd op de mist en na weer zo'n briljante blinde haal naar voren, wordt even later weer het grote witte doek ontrolt. Geen idee waarvoor nu weer. Maar goed, het feest in het vak was er niet min der om. Sowieso waren naast potentiële top- keeper annex publiekslieveling Dorus de Vries slechts Tevreden en Holwijn zichtbaar. Lekker overzichtelijk voetbalpotje dus, in de dikke pol- dermist. Omdat Emmen echter volop in de aan- Telstar 9 Exc eIs i or 8 l FC Den Bosch 8 G fl Eag les 8 FC Zuolie 8 1 FC Uolendari 9 Ennen 9 A Heracles HIn9 Dordrecht'90 9 Helnond Sport 8 t Cartbuur/L 8 2 TOPzOss 8 Eindhoven 9 2 MW 8 2 HDO Den Haag 9 2 BV Veendan 8 2 Haarlen 8 E periodekanpioen 17-13 25-1 1 12- 4 17-14 16- 9 11-11 15-18 11-11 14-16 16-11 11-11 1 3-1 5 10-12 14-20 7-14 1 5-20 12-20 5-1 9 ,y~.; "de Kist" val was, het geen zich vlak voor mijn neus voltrok, heb ik uiteindelijk vrij wel niets van het armoedige gestuntel gemist. Ondanks de vier minuten extra tijd werd de benauwde overwinning veilig gesteld zodat het vols trekt misplaats te "Telstar Kampioenen" luid over de Meerdijk kon schallen. Het absolute hoogtepunt voor de meegereis de Velsenaar is trouwens niet de huidige vorm van Telstar, maar het absolute falen van de kakciub die even verderop zit: Haarlem. Het aantal keren dat het "Haarlem onderaan" werd aangeheven, was niet bij te houden. Het zit daarom niet lekker dat er onlangs slechts gelijkgespeeld is in de derby van de IJmond. Toch lijkt het erop dat Telstar haar zaakjes redelijk goed op de rails heeft staan. Zo pres teert niet alleen de hoofdmacht boven ver wachting maar draaien deA1 en B1 jeugd naar behoren mee op het hoogste niveau. Met de aanstaande fusie met de overgebleven ama- teurtak van Stormvogels in het voor-uitzicht gaat Telstar proberen het niveau van haar jeugdopleiding nog verder op te krikken. Tijdens de open dag werd trots gerept over een heuse Voetbal-academie. Het gebral gaat zelfs nog verder: "Als een phoenix is Telstar uit haar as herrezen...zal niet alleen op sportief gebied een prominente plaats innemen...gaat ondernemers in de regio IJmond een platform aanbieden waarop men langer en beter blijft drijven. 2002: het jaar van Europa en Telstar". Verder wordt de naam van de club na de aan staande fusie gewijzigd in Stormvogels/Telstar Combinatie, kortweg STC. Met een beetje mazzel is STC nog net op tijd om de start van de Euro League mee te maken. Droomstand: Telstar bovenaan en aartsvijand Haarlem onderaan. de ajax ster nr. 32 www.deajaxster.nl 13

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 13