11e Aj ax-sup porters Toernooi weer geslaagd Het 11e Ajax-supporters Toernooi begon op de vroege zaterdagochtend van 10 juni ongelukkig. Zonder af te bellen bleven twee teams zomaar weg. Extra vervelend was dat deze ploegen, de FC Purmerend en de Blinde Vinken, zich via de DAS-publicatie hadden aangemeld. "Stijlloos," meldde organisator Dick Lindenboom ons, die hierdoor op het laatste moment met veel extra werk werd opgezadeld en daar kunnen we het alleen maar mee eens zijn. Het toernooi zelf liep lekker. Op het gezellige complex van Zeeburgia viel onder een prettig zonnetje van hoogstaand en soms minder hoog staand voetbal te genieten. Het DAS-team wist zich door een 1-1 gelijkspel tegen 't Gierennest, een 8-1 zege op Touché en een 4-1 nederlaag tegen Stud 1 toch met de hak ken over de sloot te plaatsen voor de eindronde op zondag. De meest spectaculaire actie van de dag vond echter buiten de krijtlijnen plaats: een met speels gemak in een boom klauterende sup porter die met gevaar voor eigen leven een hoog overgeschoten bal eruit wist te halen. Dan maar Stud 1 supporteren (het enige over gebleven team met bekende Ajax-supporters, al waren het er dan maar drie). In de halve finale wonnen ze wat gelukkig met 1-0 (de scheids keurde om onbekende redenen de 0-1 van de tegenstander af). De andere halve finale werd met nog vijf minu ten te gaan gestaakt. Dit omdat de man in het zwart zich bedreigd voelde door de tegenstan der van Best Friends. Omdat Best Friends op dat moment met 2-1 voorstond, gingen ook zij naar de finale. En dus kreeg het toernooi zijn droom(koffieshop)finale. Twee jaar geleden was dit ook al de finale, na een nogal emotionele strijd won Best Friends toen met 1-0. De finale was ondanks de vermoeidheid van beide teams (beide hadden al zeven wedstrijden in twee dagen gespeeld) het aanzien meer dan waard. Technische hoogstandjes werden afgewisseld met emotionele opstandjes. Alles wat voetbal te bieden had, was aanwezig. Behalve dan doel punten. Want ondanks dat Stud een stuk beter was en een paar goede kansen creëerde, wis- De altijd glunderende coach OFA/Oude Garde F-Side en een vermoeide aanvoerder DAS nemen de sportiviteitsprijs in ontvangst. Helaas was het gunstige resultaat van de eerste dag voor bijna de helft van het team geen vol doende reden om ook op zondag mee te doen. Toch konden we na veel geïmproviseer nog net elf mensen op de been krijgen, waarbij de toe vallig aanwezige supporter Sigaren Karei zich met een noodgang naar huis spoedde, om daar een paar voetbalschoenen van zolder te halen. Jammer genoeg waren de drie tegenstanders vele maten te groot. Nul voor en ongeveer vijf tien tegen was het droevige resultaat. ten ze niet te scoren. Dan maar penalty's. Nadat beide teams er vier van de vijf hadden benut, het Nederlands Elftal kan hier een puntje aan zui gen, moesten ze om en om genomen worden. Best Friends begon, en miste. Stud scoorde en ongeveer 40 supporters stormden het veld op. Achteraf was er een succesje voor DAS. Bij de prijsuitreiking bleek dat we samen met OFA/Oude Garde F-Side de sportiviteitprijs had den gewonnen. de ajax ster nr. 31 www.DEAJAXSTER.nl 7

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 7