Dit seizoen meer combi's dan ooit, verder overleg zinloos De opzet Het home (wie verzint overigens een betere naam?) krijgt naast uiteraard een Ajax-uitstra- ling een Ierse pub-achtig karakter. Het schitte rende supportershome van de FC Utrecht, waar wij een kijkje hebben mogen nemen, fungeert ook als een nuttige inspiratiebron. Het home is groot genoeg voor zo'n 700 suppor ters, die zich een ouderwets Heineken-pilsje goed kunnen laten smaken. Het home is altijd geopend op wedstrijd- en trainingsdagen. Vanaf het dakterras kunnen trainingen worden gevolgd. Momenteel wordt door bouwbedrijf De Meeuw de laatste hand gelegd aan de bouwte keningen. Ook zal het home op één of meerdere avonden zijn geopend. Dit wordt waarschijnlijk de vrijdag avond, waarmee dan de mogelijkheid wordt gecreëerd om supportersactiviteiten te organi seren. Het wordt bijvoorbeeld mogelijk om voor, uit Ajax-supporters bestaande dartploegen, het home als thuisbasis te gebruiken. Het beheer De vraag wie het home kan beheren was tot voor kort een lastige. Belangrijk punt is dat de toekomstige beheerders het vertrouwen genie ten van het grootste deel van de achterban. Ook deze hindernis is genomen en in Petra en Ellen zijn twee supporters gevonden met èn voldoen de horeca-ervaring èn voldoende tijd èn veel enthousiasme en ideeën om er een prachtig sup portershome van te maken. Tenslotte de hamvraag: wanneer? Het moge duidelijk zijn dat alles erop is gericht om zo snel mogelijk het home te kunnen openen. In ons enthousiasme hebben wij zelfs een ogen blik gedacht om aan het begin van dit seizoen al een verrassende start te kunnen maken. Uiteraard bleek dit veel te optimistisch, al was het alleen al door een altijd vertragende vakantiepe riode. Rondom de verschijningsdatum van dit fanzine moeten de laatste procedurele hobbels zijn geno men. Dit zijn Ajax (o.a. voor de financiering, bouwopdracht), Arena (o.a. verhuizing fietsenstal ling), de gemeente Amsterdam (o.a. vergunnin gen, locatie) en de politie (openbare orde aspec ten). Daarnaast moeten er nog een groot aantal andere praktische zaken geregeld worden. Vooralsnog mikken we op een opening ergens in de winterstop van dit seizoen. Het spreekt voor zich dat dit niet ongemerkt voorbij zal gaan. We houden je in de komende nummers op de hoog te. Maar liefst 95 combireizen zullen er het komen de seizoen worden opgelegd aan de Nederlandse voetbalsupporters. Ajax-, FC Twente- en feyenoord-supporters worden hier bij het zwaarst 'getroffen' door respectievelijk 12, 11 en 10 combi-verplichtingen. Nog steeds kan niemand ons uitleggen waarom uitwedstrijden naar bijvoorbeeld Willem II, AZ of zelfs Roda JC zonodig een combi moeten zijn. Zelfs bij de SOVS (de opvolger van de oude koepelorganisatie BOVS) dringt het besef door dat het aanbieden van petities en het aangaan van de dialoog met KNVB, clubs en de overheid een tijdverslindende en heilloze weg is. Wij hebben nooit in de fraaie beloftes en toe zeggingen geloofd. Helaas zijn onze sceptische vermoedens bewaarheid. Nieuwe acties, al dan niet met samen met andere clubs zijn nog niet in voorbereiding, maar zijn bij een ongewijzigd beleid ongetwijfeld slechts een kwestie van tijd. Hierbij tekenen wij nadrukkelijk aan dat dit fan zine hierbij een andere rol wenst te spelen dan in het verleden, de commotie rondom de boy cotactie van FC Den Bosch ligt ons wat dat betreft nog zwaar op de maag. Vooralsnog kunnen supporters in de bussen de tijd doden met de volgende protestsong die wij van supporter Dennis uit vak 428 ontvingen. Met de combi Lekker samen op elkaar Met de combi En de politie staat al klaar Met de combi We worden gek, vind je 't raar Met de combi, met de combi Met de combi Samen strak in het gareel Met de combi En het kost je veels te veel Met de combi Ik voel me net een crimineel! Met de combi, met de combi Veevervoer, veevervoer Wij voelen ons net veevervoer Melodie "Op de camping" van Ome Henk of "In the navy" van The Village People. de ajax ster nr. 31 www.DEAJAXSTER.nl 5

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 5