supportershome! nieuw supportershome een kwestie van tijd Gaat het er dan toch nog van komen? Eén van de meest beladen onderwerpen in het Ajax- supporterswereldje is de komst van het suppor tershome. Gesprekken hierover tussen club en supporters zijn al jarenlang gaande, maar zijn door allerlei oorzaken langzaam maar zeker in de versukkeling geraakt. Enkele maanden geleden, in de nadagen van Frank Kales, zijn in alle stilte gesprekken opge start tussen Ajax en een supportersdelegatie (waaronder de OFA en DAS). Een breed scala aan onderwerpen komt hierbij ter tafel, varië rend van stadionverboden en het prijsniveau in de Arena tot kaartverkoop en de terugkeer van het oude logo. Allerbelangrijkste punt voor supporters is ech ter de komst van een supportershome. Zeker met de op stapel staande verbouwing van station Bijlmer en de als gevolg hiervan nood gedwongen cafésluitingen, is er geen enkele plaats in of rondom de Arena waar de 'fanatie kere' aanhang bijeen kan komen. De besprekingen zijn nieuw leven ingeblazen en de zaak is voortvarend opgepakt. Verschillende vervolggesprekken hebben inmiddels plaatsgevonden met de gemeenten Amsterdam en Ouderkerk a/d Amstel, de beoogde bouwer (firma De Meeuw) en uiteraard Ajax. Om geen kostbare tijd verloren te laten gaan, wordt in eerste instantie aangestuurd op een tij delijke behuizing met geschakelde portocabins, vergelijkbaar met de Arena Academie aan de Noordzijde. Na realisatie kan dan in alle rust naar een definitieve locatie worden omgekeken. Hierbij speelt ook nog de lopende discussie bij Ajax om De Toekomst eventueel te verhuizen naar een locatie dichter bij de Arena. Locatie Aanvankelijk was het de bedoeling om de oor spronkelijke locatie aan te houden, dit is aan het trainingsveld recht tegenover de Noord-ingang van de Arena. Door de afmetingen (buitenma ten 33 bij 17 meter) zouden hiervoor acht 'Museum-plein'-bomen gekapt moeten worden, iets waarvoor waarschijnlijk geen toestemming gegeven zal worden. Locatie 1 Wordt het grondgebied Ouderkerk a/d Amstel Er is een alternatieve locatie gevonden op de plaats waar de sporadisch gebruikte fietsenstal ling van de Arena is gesitueerd. Dit ligt langs de looproute vanuit station Strandvliet en de Noord-opgang van de Arena. Nog steeds aan het trainingsveld, maar met als nadeel dat het erg dicht bij het perron van het bezoekersvak is gelegen. Op zeer korte termijn zal een definitieve keus worden gemaakt. Locatie 2 www.DEAJAXSTER.nl of toch Amsterdam de ajax ster nr. 31

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 4