ze uitgegeten en werd het tijd om de reeds gisteren uitverkoren discotheek te bezoeken. Daar aangekomen meldde de portier die even breed als lang was, dat hij eerst wel eens even binnen zou gaan kijken of er nog wel plaats was voor vier lastige mannen. Bij gods gra tie mochten ze naar binnen. De disco theek bleek halfvol. Het publiek dat er rondliep had waarschijnlijk zijn motorjacht in het aangrenzende haventje liggen. Deze tent had even goed als locatie kunnen figureren in j een aflevering van Miami Vice, want bij zoveel dure boten en avondkleding denk je al gauw aan jetset en penoze. In wat zijzelf als uitgaanstenue beschouwden hingen Michael, Arie, Maarten en Bob-Jan tot diep in de nacht rond, toen waren ze elkaar kwijt. Bob-Jan besloot buiten te gaan wach ten, dan zouden de anderen vanzelf wel komen. Na enige tijd kwam Maarten naar buiten. Samen liepen ze over de boulevard weer in de richting van het hotel. Het was Maarten die als eerste zag dat alle strandtenten versierd waren met toch wel erg mooie vlaggen van diverse landen. Ze scoorden een stuk of wat vlaggen en liepen vervol gens door naar het hotel, waar ze eigen lijk Michael en Arie wel verwachten. Aangezien de laatste twee geen sleutels hadden besloten Maarten en Bob-Jan maar in de foyer van het donkere en doodstille hotel op een paar tegen elkaar aan geschoven stoelen te gaan liggen en op hen te wachten. Dat duur de uiteindelijk nog bijna een uur. Zij hadden bij een restaurant koelkasten op straat zien staan die met kettingslo- ten waren afgesloten. Arie had zijn nieuwsgierigheid niet kunnen bedwin gen en had heel snugger gewoon de ket tingen omhoog geschoven, zodat hij overal bij kon. Met voor ieder een fles wijn waren ze naar het hotel terugge keerd waarbij ze onderweg zelfs nog carabinieri waren tegengekomen, die hen echter geen aandacht schonken. Ze waren beiden duidelijk door het dolle heen en het was niet verwonderlijk dat Michael voorstelde om direct te ver trekken, er was toch nog niet betaald. Hij moest nog wel even poepen. Dat deed hij dit keer zonder de in de toiletpot aanwezige ratteklep omhoog te klap pen, zodat het na ons vertrek wel behoorlijk zou gaan stinken. Daarna nog even trampolinespringen op de bedden en dan er vandoor. Na het dichttrekken van de deur van het hotel trokken ze een sprintje naar de auto, die ze in een straatje hoger op de berghelling hadden neergezet. Aangezien de rest te dronken was besloot Bob-Jan achter het stuur te kruipen. Plankgas verlieten ze het dorp en Bob-Jan's voet kwam tot aan de Zwitserse grens niet meer van het pedaal af. Op de achterbank lagen Michael en Arie hun roes uit te slapen. Bij de douane kregen ze het toch nog even benauwd. Een Italiaanse beamb te kwam op het idee om de auto open te maken, terwijl achterin nog steeds de plattegrond van Turijn lag. Gelukkig kwam er op het juiste moment een auto aangereden zodat het viertal zonder verdere plichtple gingen mocht doorrijden. De rest van de rit huiswaarts leverde weinig pro blemen, al moest er wel weer regelma tig gestopt worden om het koelwater bij te vullen. Bij het binnenrijden van Amsterdam schalde 'The Boys are Back in Town' van Thin Lizzy door de auto. Ondanks een (bij voorbaat al) verloren wedstrijd was het een geslaagd uitje geweest, waarbij het meeste geld aan drank en benzine was opgegaan. de ajax ster nr. 31 www.DEAJAXSTER.nl 39

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 39