weghelft, maar omdat daar op dat moment geen verkeer reed en er in de file ruimte voor ze werd gemaakt zodat Arie kon invoegen, kwam het viertal met de schrik vrij. Ben paar tellen later passeerde een truck met oplegger uit tegengestelde richting en beseften ze dat het een haartje had gescheeld. Aan de rand van Turijn werd Bob-Jan gewekt door André Hazes. Verdwaasd keek hij om zich heen en besefte dat hij enige uren had liggen maffen. Iets wat hem normaal gesproken niet lukte in een auto. Alsof het viertal over een inwendig kompas beschikte, reden ze zonder kaart automatisch richting het centrum van Turijn. Ook het vinden van een hotel kostte, zoals zo vaak, geen enkele moeite. Natuurlijk was er met dit hotel, zoals zo vaak, wèl iets aan de hand. Op de kamer troffen ze boven de bedden enorme neukspiegels en dat gaf toch te denken over dit op het eerste oog degelijke hotelletje. In de namiddag bevond het viertal zich op een groot plein in het centrum van Turijn. Het was warm geworden en een groot aantal Ajacieden lag voor pampus in de volle zon. Ook de vier besloten er hun gemakje van te nemen en bleven op het met bierblikjes bezaaide plein han gen tot het tijd was om naar het Stadio Delle Alpi te gaan. De wed strijd was al snel een gelopen koers. De rest van de tijd moesten ze door brengen met zich schuilhou den tegen overvlie gende muntjes, batterijen en meer van dat soort dingen. Dat hitmanen er nog 1-4 van maakte deed er nauwelijks meer toe. Na de wed strijd werden ze een eeuwigheid in het vak vastgehouden en toen ze er eindelijk uit mochten, vond iedereen buiten een totaal verlaten stadion. Alleen de souve nirverkopers waren nog blijven wachten, daarmee aantonend dat ze even gierig als naïef waren. Binnen de kortste keren waren ze hun handel kwijt, alleen zon der een cent rijker te zijn geworden. Maarten had het met een AC Milan-sjaal netjes gehouden. Bob-Jan had achter het net gevist omdat hij weer eens ach ter mensen had gestaan die niet geïnte resseerd waren in gratis souvenirs. Tegen de tijd dat hij ze opzij had geduwd was de uitverkoop alweer afgelopen. Dan maar terug naar het hotel, want Turijn staat bekend als een werkstad waar het nooit echt gezellig wordt, het eindhoven van Italië. Even na middernacht werden ze vlakbij het hotel afgezet. Daar wacht te hen een verrassing. Bij de receptie stond een hoer met hoge zwarte laarzen die tot over haar knieën reikten en daar bij een erg kort en erg rood minirokje. Of was het een riem? Hoe kregen ze het toch voor elkaar om altijd weer in dit soort hotels te belanden. Zelfs in Zürich was het ze gelukt en die stad staat toch niet bekend om zijn rosse buurt. De volgende dag kregen ze bij de recep tie hun paspoorten terug en was het tijd voor wat klein onderhoud aan de auto. Olie verversen en het koelwater aanvul len. Daarna zouden ze koers zetten naar Genua, maar niet nadat ze een kijkje hadden genomen bij het Stadio Communale. In dit stadion had het grote Juventus van Michel Platini, Zbigniew 36 www.DEAJAXSTER.nl de ajax ster nr. 31

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 36