losgeslagen oor liane EGOET Proloog Op 23 april 1997 speelde Ajax in de halve finale van de Champions League uit tegen Juventus. De thuis wedstrijd was al met 2-1 verloren gegaan en eigenlijk was er niemand meer die Ajax nog een kans gaf. Niettemin reisde een groot aantal Ajacieden af naar Turijn. Zo ook een groepje van vier dikke vrienden: Michael, Arie, Maarten en Bob-Jan. Aanvankelijk had het daar vanwege de zoveelste flitsverkoop helemaal niet naar uit gezien, maar dankzij de grijpgrage handjes van Michael waren ze op slinkse wijze aan kaar ten gekomen. De wedstrijd was dus alvast gratis en daar zou het niet bij blijven... Het begon al te schemeren op het moment dat het illustere viertal in rotterdam aankwam. Arie zou hier bij een paar 'debiteuren' een kleine som geld gaan incasseren die hem in staat zou stellen de reis mee te maken. Terwijl Arie in een pand ver dween om het ongetwijfeld moeilijke gesprek te gaan voeren, bleef de rest achter in zijn auto, een aftandse don kerblauwe Piat Tipo. Juist nu viel op dat rotterdam niets anders is dan een donker rovershol waar iedere nacht herolnehoeren worden neergestoken en veel andere dingen gebeuren die het daglicht niet kunnen verdragen. Achter een raam op één hoog zagen ze Arie druk gebaren. Even later ver dween hij weer uit beeld. Ongeduldig stapten ze uit en gingen wat buiten rondhangen, zich beklagend over het feit dat nü nog dit soort problemen opgelost moesten worden. Ze hadden al halverwege duitsland kunnen zit ten. Na ruim drie kwartier kwam Arie naar buiten met een vage routebe schrijving naar een adres waar hij zijn geld op kon halen. Er volgde een speurtocht door de buitenwijken van rotterdam, waarbij ze diverse malen verkeerd reden. Hiteindelijk vonden ze de plaats waar de overdracht van het geld zou plaatsvinden, een woning aan een soort gracht. Ook hier duurde het weer enige tijd, maar uiteindelijk kwam Arie naar buiten met een voldoende gevulde porte monnee. Door duitsland en Zwitserland Behoudens mist en het onderhoud aan de Autobahn, een combinatie die het autorijden niet vergemakkelijk te, verliep de nachtelijke reis voor spoedig. Rond vier uur 's ochtends arriveerden ze bij de Zwitserse grens. Michael nam het over en stuurde de Piat Tipo over de Zwitserse wegen. Ergens halverwege het land der gatenkazen raakte de motor overver hit en werden ze gedwongen op de vluchtstrook te gaan staan. Arie had al snel in de gaten dat het koelwater op was en dat er naar alternatieve koeling gezocht moest worden. Gelukkig stroomde aan de ande re kant van de vang rail een beekje met ijs- koud water. Drie anderhalve literfles sen moesten genoeg! zijn om het beestje! met het viertal erin naar Turijn te krijgen.! Na enige minuten! geduld oefenen om del motor af te laten koe-| len konden ze verder. Turijn In de Italiaanse Alpen slaagde Arie erin zijn vrienden de stuipen op het lijf te jagen. Zoals hij dat gewend was te doen, sloeg hij geen acht op ver keersborden en nam hij alle bochten vol gas. Hij zag dus ook niet dat er wegens wegwerkzaamheden gewaar schuwd werd voor filevorming, direct na He eerstvolgende blinde bocht. Ternauwernood kon Arie voorkomen dat hij achterop de file knalde. Door zijn uitwijkmanoeuvre belandde hij op de linkerrijstrook van de andere «I de ajax ster nr. 31 www.DEAJAXSTER.nl 35

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 35