Al 22 jaar Is het rood wit Gestreept klein van stuk Gekruid met specerij Als Molukse zachtmoedigheid En grote bescheidenheid de ajax ster nr, 31 www.DEAJAXSTER.nl 33 Het wonderschone "clubgebouw" van SC AH '78 ring is de vorig jaar geplaatste lichtinstallatie. Gelukkig zijn de toeschouwers hoofdzakelijk nog steeds mensen die toevallig zaterdag tus sen drie en vijf uur hun hond uitlaten. De klus jesman verbouwt in een zomertje de hele kanti ne ais het moet, als er maar een biertje voor hem klaarstaat. Discipline Weinig veranderingen aan de buitenkant bete kenen echter niet dat er niets wordt gedaan of dat men niet ambitieus zou zijn. De club wil aan de hand van trainer Jan Kroon langzaamaan omhoog kruipen. Het liefst naar het voorbeeld van streekgenoot Eemdijk, binnen 7 jaar van een anonieme zevende klasser naar een bescheiden tweede klasser, en de veelbespro ken Amsterdamse vereniging FC Turkyemspor. Beide clubs zijn stapje voor stapje uit de anoni miteit getreden en hebben dat vooral gedaan vanuit een degelijke bestuurlijke organisatie. Vanuit de club loopt men hier echter niet zo mee te koop. Het gaat liever haar eigen weg en hoopt de gestelde doelstellingen op een bescheiden en nette manier te bewerkstelligen. En als het aan de coach ligt met goed verzorgd voetbal waarvan de liefhebber van kan smullen. Jan Kroon is het type coach die discipline en orga nisatie hoog in het vaandel heeft staan en op die manier aan het Ajax concept een geheel eigen invulling geeft. In tegenstelling tot pres sievoetbal opteert Jan Kroon ervoor om vanuit een gedegen organisatie met snelle en flitsen de counters toe te slaan. De 3-4-3 counterva riant, zullen we maar zeggen. "Discipline zorgt voor rust en plezier", dat is zijn credo. En dat dat zo is, bewijst de spelvreugde die van de trai ningen afdruipt. De spelers van de niet-selectie- elftallen doen, zij het op hun tandvlees, ook nog lekker fanatiek mee om daarna tot aan het nach telijke uur de vermoeienissen rijkelijk weg te spoelen. De 'hooligans' van de harde kern van SC AH, die in het verleden voor de zeldzame relletjes zorgden, zijn geheel uit beeld verdwenen wat de rust en de naam van de club nog meer ten goede is gekomen. Het is het beeld van een club waar de tijd stilstaat. Een club waar de trainer belangrijker is dan het ego van de voorzitter. Discipline, plezier en realisme waren er in har monie rond en het voetbal wordt nog immer even puur beleefd als bij de oprichting 22 jaar geleden. Wat over 22 jaar waarschijnlijk nog net zo is.

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 33