düARIWM' Het nieuwe seizoen begint. Dit jaar winnen we niks, we gaan voor de vijfde plaats. Je mag zelf invullen of dit om de onderste plaatsen gaat of om de bovenste plaatsen. Laten we de lat voor ons zelf niet te hoog leggen, hoe kleiner het doel hoe beter. We doen helemaal niets dit seizoen, geen acties of protesten. Wij willen niet dat Co ons straks laat opdrukken of laat lopen naar uitwedstrijden. We blijven dit jaar positief, geen spreekkoren. Geen afscheid van spelers die toch weer terug komen om weer een prachtig afscheid te krij gen. We laten zelfs toe dat de spelers straks met rood-witte puntmutsjes rondlopen, want de Efteling wordt onze nieuwe sponsor. Je ziet het: ik pas me al helemaal aan. Zoals velen van jul lie al weten ben ik sinds juni begonnen bij de Supportersvereniging Ajax. Ik moet daar sup- portersbelangen gaan behartigen, denk hierbij aan verzoeken, klachten, belangen in het alge meen (service) en die zijn er dit jaar dus niet! ledereen gaat lekker in zijn stoel zitten en kij ken naar voetbal. We gaan klappen voor elke terugspeelbal, want we rekenen nergens op. Bij de SVA heb ik een zesjarig contract getekend, op deze manier heb ik zes keer de kans om wereld- kampioen zak kenvullen te worden. Ik zal jullie op de hoogte houden van wat ik allemaal doe om mezelf te verrijken. Allereerst kan ik jullie mededelen dat ik al vier keer een andere privé-chauffeur heb gehad. Nico, Corki, Olaf en Menting, je weet wel, dat is die man van de veiligheidsdienst van Ajax. Ik ben daar nu een spotter voor, ik verklap alles aan hem. Daarom zal er dit jaar niets gebeuren. Ik kan jullie ook vertellen, dat ik al een flink pak geld heb en van dat geld heb ik een pak gekocht. Binnenkort ben ik dus een bobo En daarom zullen er geen spreekkoren zijn, want dat past niet bij mij. Ik ga er alles aan doen om supporters, die het wagen kwetsende spreekkoren te gebruiken, uit het stadion te weren en zij zullen dus van mij persoonlijk een stadionverbod van twintig jaar krijgen. Ik ben ook in het bezit van een Ajax Adidas polshorloge (de elektronische armban den voor hooligans). Ik ben het ook helemaal eens met Co Adriaanse om Sjakie Wolfs op de tribune te zetten (een ouwe gek hoort achter het hek). Via deze weg wil ik de Belgen in Luik bedanken voor het patatje oorlog. Ik erger me rot over de supporters die zo kankeren over de drie strepen op het shirt van Ajax. Kijk toch eens goed: het zijn er zes! Ben ik nu zo slim of zijn jullie nu zo dom? Zo nu eerst een Bavaria. Op deze plaats kan ik een kijkje nemen in de keuken van Ajax. Dit is in het belang van ieder een. Er mogen in de toekomst geen geheimen zijn voor supporters. Daarom moet er zo veel mogelijk eerlijkheid naar de aanhang zijn. Ajax wil geen gezeik meer op de tribune (daarom zijn de toiletten vrij toegankelijk). Daarom zal er goed geluisterd worden naar supporters en zul len zonodig de problemen verholpen worden. Een slecht begin is het halve werk. We wach ten af en als het allemaal anders wordt, zullen wij ook weer zeggen, dat Ajax van ons is en dat wij zullen laten zien dat wij echte Ajacieden zijn, die alles over hebben voor onze club en daar hoort keurig gedrag ook bij. Als we maar af en toe die kleine dingetjes mogen blijven doen zoals schelden, vechten, slopen, en gewoon mogen gebruiken onder het motto 'alles kan een mens gelukkig maken'. Heel veel plezier in dit prachtige voetbalstadion en veel doelpunten toegewenst! de ajax ster nr. 31 www.DEAJAXSTER.nl 29

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 29