0 VI c O _u De avonturen van kakkerlak "BLATTA DON LEORIENTALIS" WIJ VA Het was altijd één van de hoogtepunten van het jaar. Weken van tevoren keek ik er al naar uit: het toernooi dat Blauw-Wit jaarlijks met Pinksteren organiseerde. Engelse teams waren sterk vertegenwoordigd en imponeerden mij vaak door hun constante geschreeuw naar elkaar. Ik kan mij de oerwoud-geluiden van Leicester City nog zo voor de geest halen. Later begreep ik pas dat dit coachen was, maar wie nou wie aanwijzingen gaf, was vaak niet te ach terhalen. Ook toen al liepen ze als kippen zon der kop rond, zodat er zelden een overwinning voor hen te vieren was. Zekere "loosers" waren ook de altijd in het vaal verwassen groen gesto ken duitsers van de club "niederrhijn". Als je plaats had genomen op de bijvelden van het Olympisch Stadion waar Blauw-Wit z'n thuiswedstrijden afwerkte, werd je overvallen door een knus familiegevoel. Het gehang van de spelers die op dat moment niet hoefden te spelen was erg interessant om te bekijken. Zelfs het kijken naar de broodjes kroket etende spe lers deed de mond vaak openvallen van verba zing. Helaas heeft dit toernooi z'n magie verlo ren. Nadat de "Blauw-Witten" naar "Sloten" ver huisden, ben ik er nog maar een keer of drie geweest en om u de waarheid te zeggen weet ik niet of dit eens zo belangrijke toernooi nog bestaat. Nostalgische gevoelens namen bezit van mij tij dens het grote internationale toernooi dat op de "Open Dag" zijn laatste dag had. Groepjes spe lers die een beetje doelloos rondhangen, wach tend op de volgende wedstrijd. Meisjes van vijf tien zestien jaar die als "groupies" rond de mil jonairs in wording samenscholen. Broodjes kro ket worden inmiddels niet meer gegeten dank zij de strenge blikken van duur betaalde trainers, terwijl er ook geen vale shirtjes meer vallen te ontdekken, maar toch voelde ik me er erg pret tig bij. De sfeer in de kantine kan uiteraard niet opbok sen tegen die van twintig jaar terug op die bij- velden, maar het broodje bal met pindasaus was van zeer goede kwaliteit en de aanwezigheid van enige "levende standbeelden" zoals Piet Keizer en Sjaak Swart maakte veel goed. Ook de aanwezigheid van mondiale topclubs als Juventus, Sao Paulo, bayern münchen en Arsenal gaven toch maar weer even aan in welk rijtje ons aller Ajax zich mag scharen, waardoor de uiteindelijke tweede plaats nog best te ver teren was. Als Ajax in staat is om van dit mooie evenement een jaarlijks terugkerend fenomeen te maken, krijgt het eens zo roemruchte Pinkster-toernooi misschien nog wel een waar dige opvolger. Een nieuw soort kakkerlak teistert sinds kort onze club: de BLATTA DON LEORIENTALIS". Al enkele malen is geprobeerd dit hinderlijke ongedierte te vernietigen, maar telkens weet hij zich op slinkse wijze in het hart van de club te nestelen. Positief is dat hij altijd weer vanzelf verdwijnt. 28 www.DEAJAXSTER.nl de ajax ster nr. 31

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 28