Vice-voorzitter Jan van de Kant van FC Utrecht die zijn wedstrijd probeert te redden, vraagt en krijgt spreektijd en beweegt hemel en aarde om de opstandige supporters op andere gedachten te brengen. Van de Kant schaart zich vierkant ach ter de eisen van de supporters en zegt eveneens toe, dat FC Utrecht bij de vergroting van het sta dion het uitvak drastisch zal vergroten richting de 10% (het was 6,4%). Daarnaast zou FC Utrecht zich hard maken richting de andere clubs om de 10%-regeling in te voeren. Samen met andere toe zeggingen van de KNVB en in het vertrouwen dat deze waargemaakt zullen worden, besluiten de supporters om de protestactie af te blazen. Afgelopen zomer verschijnt in het FC Utrecht Business Magazine een ontwerp van de verbouw de Galgenwaard. Op een totaalcapaciteit van 24.232 plaatsen is een minuscuul bezoekersvakje van 1057 plaatsen getekend. Procentueel is daar mee zelfs sprake van een afname naar 4,3%. Is dit de Utrechtse interpretatie van drastisch ver groten? De kersverse stadiondirecteur Jan van de Kant geeft een geheel andere uitleg aan de bouwteke ning en zegt dat het allemaal niet zo'n vaart zal lopen. "Voor het uitvak zijn ongeveer 1500 tot 1600 plaatsen gereserveerd. In samenspraak met de politie moet het definitieve aantal plaatsen nog worden bepaald". Een weinig overtuigende reac tie, want we komen dan uit op een percentage van 6,6%. Van de Kant acht het uitgesloten dat het vak ook maar in de buurt van de 2400 plaatsen (de 10%) zal komen. Plet traditionele wantrouwen van supporters tegen de voetbalbobo's wordt hiermee opnieuw bevestigd. Het zou beter zijn om dit soort toezeggingen voortaan in notariële akten vast te leggen met grote dwangsommen als stok achter de deur. Nabestellingen foto's Het is via internet al geruime tijd mogelijk om een pakketje foto's na te bestellen bij onze fotograaf Hans. Het gaat om een set van 20 foto's van het afscheid van Blind, Litmanen, Van der Sar, Bobby Haarms, sfeerfoto's, vuurwerk en enkele wedstrijd foto's. Voor 30 piek (inclusief verzending) ontvang je foto's in het formaat 13 bij 18 cm. Bestellen kan per e-mail (hansfotofexs4all.n0 of telefonisch 06- 53646700. I Last-minute busreis AA Gent - Ajax Supporters die nog niet over vervoer beschikken naar Gent (of waar de wedstrijd dan ook gespeeld gaat worden) kunnen wellicht nog mee met een van de busreizen van S&B Travel. Voor de prijs van 55 (zonder kaart) hoefje het niet te laten. Voor meer info of boeken: bel Steve op 06- 55738440. DAS opinie Atlantic League (AL) is een gedrocht Het gefilosofeer over een tweede Europese voet balcompetitie, waar topclubs uit de kleinere voet ballanden hun krachten gaan meten, hebben wij eerlijk gezegd nooit zo serieus genomen. Het valt immers nauwelijks voor te stellen dat de gemiddel de Nederlandse of Schotse voetbalsupporter warm loopt voor een competitie waarin een aantal samen geraapte clubs om des keizers baard een potje voetbal spelen. Het Bosman-arrest, de afschaffing van transfergelden en de relatief kleine thuismarkt en daarmee opbrengst aan televisiegelden, dwingt clubs om alternatieven te zoeken om bij te blijven in de geldverslindende race naar de top. De gedachtespinsels van de AL lijken opeens ang stig dichtbij te komen nu de Top 3 uit Nederland aanstuurt op invoering in 2002. Geen wedstrijden meer tegen Vitesse, FC Groningen, FC Twente of FC Utrecht, maar Rosenborg, Benfica of Glasgow Rangers met als vaste speeldag de zaterdag (voor zolang dat duurt natuurlijk). Ajax, psv en feyenoord degraderen zichzelf hier mee tot het tweede voetbalgarnituur in Europa en leggen zich bij voorbaat neer bij de financiële supre matie van de Italiaanse, Spaanse en Engelse clubs. Deze grootmachten zullen zich ongetwijfeld ook gaan verenigen in een variant op de Champions League, waarmee de tweedeling in het Europese voetbal een feit is geworden. De kans dat een trot se Ajacied ooit nog een Europacup boven zijn hoofd aan een uitzinnig publiek mag tonen, is daarmee definitief verkeken. De haast waarmee de clubs een financiële inhaal slag willen maken doet enigszins geforceerd aan, zeker nu ontwikkelingen gaande zijn om in Europees verband regels te gaan stellen aan de financiële posities van de clubs. Hiermee wordt een eind gemaakt aan de concurrentievervalsende situ atie, waarbij clubs met honderden miljoenen schuld voor absurde bedragen nieuwe spelers aantrekken. Nieuwe regelgevingen hieromtrent konden nog wel eens eerder dan verwacht een eind maken aan dit idiote monopolyspel. Voor supporters wordt het er allemaal niet aantrek kelijker op. Supporters van de 'kleinere' Nederlandse clubs worden beroofd van hun jaar lijkse ontmoetingen met de Top 3. Supporters van Ajax, psv en feyenoord worden beroofd van de mogelijkheid alle uitwedstrijden van hun duppie te volgen en zijn veroordeeld tot de televisie of, nog erger, een abonnement op een betaalzender. Alleen de burgemeesters halen opgelucht adem, het eeuwige gedoe over de combi's en 10%-rege- lingen zal een stuk minder worden. Wij hopen dat de clubs tijdig tot inkeer zullen komen en dat het gekoketteer met de AL uiteindelijk niet meer zal zijn dan het voorspel van een eerlijkere verdeling van de Nederlandse televisierechten. de ajax ster nr. 31 www.DEAJAXSTER.nl 27

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 27