kort Consumpties Arena schreeuwend duur Het wordt steeds gekker met de prijzen van con sumpties in de Arena. Exploitant RAI probeert de gederfde omzet als gevolg van de teruglopende bezoekersaantallen kennelijk te compenseren door prijsverhogingen. Het EK werd aangegre pen om de prijzen van een aantal consumpties met enkele Arena's te verhogen. Een ideale gele genheid, want welke buitenlandse supporter zal de moeite nemen om hierover zijn beklag te doen? Een korte gang langs de Foodies tijdens Ajax - Fortuna leverde een onthutsend beeld op. Voor een minuscuul bekertje Spa Blauw, inhoud 250 cc, moet maar liefst 7 Arena's worden afgere kend. Omgerekend is dit een literprijs van maar liefst 14 gulden! Een fles van 1,5 liter met een gangbare winkelprijs van twee gulden komt dan op een schandalige 21 gulden. Nog even en er moet per druppel worden betaald. Zelfs in het hartje van de Gobi-woestijn zijn gekoelde dran ken goedkoper en ook een fles heilzaam Lourdes-water kan, zelfs in dit Jubeljaar, voor aanzienlijk minder geld worden verkregen. En wat te denken van het flinterdunne bruine strandslippertje dat onder het mom van een kip burger over de toonbank gaat. Ingepakt in een boterloos klef fabrieksbolletje wordt hier zonder blikken of blozen vijf gulden voor gevraagd. Een lauw bakje water met een theezakje kost 3,50, het pakje roomboter aan een stokje, ook wel Magnum-ijs genoemd, kost 4 en zo kunnen we nog wel even doorgaan. Gezien de monopoliepositie van de uitbaters en het ontbreken van concurrentie en daarmee van enige marktwerking, kunnen we hier zo langza merhand rustig spreken van economisch machts misbruik en daarmee een strafbaar economisch delict. Mochten de gesprekken die gaande zijn met de Arena over structurele prijsverlagingen niets opleveren, dan is het wat ons betreft de hoogste tijd om een andere weg te bewandelen. Dit betekent dat er een klacht tegen de exploitan ten zal worden ingediend op basis van Economische Mededingingswetten. Een veel effectievere actie is een volledige kopersstaking. Een totale boycot zal de exploi tant binnen één maand op prijsverlagende gedachten brengen. Reclamecode Commissie tikt Ajax op de vin gers In de vorige DAS maakten wij melding over een mogelijke klacht die supporter Ben zou indienen bij de Reclamecode Commissie (RCC) over de misleidende reclame rondom het Amsterdam Tournament. Hierbij werd de indruk gewekt dat de genoemde toegangsprijzen zouden gelden voor het gehele toernooi en niet per wedstrijd dag. In een verweer verschuilt Ajax zich achter de Engelse organisatie. Het sportmanagementbu- reau IEP zou verantwoordelijk zijn voor de op Ajax-papier gedrukte folders met de onvolledige informatie. Ook stelt Ajax dat de harde kern sup porters door ervaringen in het verleden bekend is met de prijsopbouw. Deze argumenten zijn door de RCC van tafel geveegd. De commissie stelt dat de folder onvol ledig is en acht de reclameuiting daarmee mis leidend. Met de uitspraak van de RCC in de hand zou er zelfs een rechtszaak opgestart kunnen worden om terugbetaling van het teveel betaalde af te dwingen. Zover wilde Ben het echter niet laten komen, hij legde de bal nadrukkelijk bij Ajax neer en heeft verzocht om een passende reactie. Dit is inmiddels gebeurd. Ajax heeft zich neergelegd bij de uitspraak van de Commissie. Als gebaar naar de supporters is besloten om bij de eerst komende thuiswedstrijd van de eerste ronde UEFA-cup de seizoenkaarthouders 25% korting aan te bieden als zij gebruik maken van het recht om hun eigen stoel te reserveren. Een prachtig gebaar, maar was er vorig seizoen ook al niet een korting van 25% voor de eerste UEFA-cup wed strijd? Utrechtse belofte weinig waard We schrijven vrijdagavond 10 december 1999. Ergens in een achterafzaaltje in Oegstgeest zijn supportersdelegaties van Ajax, feyenoord, FC Utrecht, FC Twente en psv bijeengekomen om een besluit te nemen over een massale prote stactie in Utrecht rondom de wedstrijd FC Utrecht - psv. Supporters willen hiermee protesteren tegen de combi-regeling en voor vergroting van de uitvakken tot 10% van de stadioncapaciteit. De wedstrijd FC Utrecht - psv staat op het punt om door de burgemeester verboden te worden. Eerder had burgemeester Mans al de wedstrijd FC Twente - Ajax verboden. 26 www.DEAJAXSTER.nl de ajax ster nr. 31

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 26