stellen dat de F-Side dit zomaar zal pikken. Beste Co: Dit is toch zeker een vergissing? Kom niet aan Sjakie want je komt aan ons! Geacht bestuur: Mocht dit toch geen vergissing blijken te zijn, hebben jullie in deze niks te zeggen? Laten we alsjeblieft het nieuwe seizoen niet op deze manier beginnen. Ben, (vak 127). Sjakie (2) Beste DAS redactie, Gisteren zat ik samen met mijn broer op de tri bune van de Arena tijdens het Amsterdam Tournement, of hoe het ook mag heten. Over het verloop van die avond wil ik het echter niet hebben want daar gaat dit mail-tje niet over, maar wel over het volgende; vlak na het begin van de eerste wedstrijd, Ajax - Lazio Roma, viel ons een belangrijk ding op: waar was Sjakie? Aangezien het rond de dug out nogal vol stond met bobo's en fotografen dachten wij, hoe dom, dat Sjakie er wel zou zijn maar dat wij hem gewoon niet zagen. Thuisgekomen keek ik gewoontegetrouw naar de herhaling van het AT5-nieuws. En wat hoor de en zag ik tot mijn grote schrik: Sjakie mag van de wei-edele meneer Adriaanse niet meer op zijn stoel naast de dug-out zitten tijdens de wedstrijden van Ajax, maar is verbannen naar de tribune. Ook mag hij niet meer mee naar uit wedstrijden, maar dat vindt hij zelf niet zo erg omdat dat op zijn leeftijd toch te vermoeiend wordt. Het valt mij nog mee dat Sjakie zich voor de wedstrijd en tijdens de rust nog mag verto nen in de kleedkamer. Al zou ik mij niet verba zen als Sjakie daar binnenkort ook niet meer mag komen. Op de officiële Ajax-internetpagi- na's is te lezen dat dit besluit "in onderling over leg tussen Sjakie en de heer Adriaanse" is geno men. ledereen die het interview met Sjakie op AT 5 heeft gezien weet echter dat dit niet zo is en dat Sjakie gewoon wordt afgedankt door Adriaanse! Na 27 jaar trouwe dienst mag hij dus niet eens meer op "zijn stoel" zitten. Zo gaat men bij Ajax dus om met één van zijn trouwste en loyaalste medewerkers. De terreur van Adriaanse is begonnen!!! Na zijn schrikbewind bij Willem-II is dan nu Ajax aan de beurt!! Laten wij dit zomaar gebeuren of wordt hier nog wat aan gedaan???? Groetjes, P. Verkerk, vak 421. Taboe Er gloort weer wat hoop. Co Adriaanse lijkt de jeugd weer een kans te geven. Dat gecombi neerd met het aanvallende voetbal dat hij speelt, moet het de Ajax-geest weer terugbrengen. Helaas zie ik één obstakel: de Arena. Het abso lute taboe in Ajax-kringen. Zelden hoor ik er iets over in de pers van Ajax' kant. Is de Arena al jaren het blok aan het Ajax-been, ook het Nederlands Elftal struikelde op 'Arenamatische' wijze over het plaggen-veld. En dat de Arena een sfeerloze bak is mag nu wel duidelijk zijn. Ook het o zo dolle Oranje-legioen zakte in de Arena als een plumpudding in elkaar. Over de gevol gen voor Ajax kun je duidelijk zijn. Er heeft nog nooit een veld gelegen waar je 'mooi' voetbal op kunt spelen. Daarnaast is dit veld de oorzaak van veel Ajax- blessures. Even weglijden, en hup daar gaat ie weer. En als er dan ook nog slecht gespeeld wordt dan is de Arena wel de laatste plaats waar je kunt en wilt zijn. Maar misschien is er goed nieuws. De wijze mannen hebben geadviseerd dat de Arena en de Toekomst dich ter bij elkaar moeten. Ik hoop dat dat letterlijk zo bedoeld is. Dan kan er mooi naast de Toekomst een nieuw voetbalstadion gebouwd worden. Het zou eens wat zijn als dat gebeurde. Want ik hoop ooit toch verlost te worden van deze nachtmer rie. Louis Kossen. PS: nog een paar tips voor het nieuw te bouwen stadion: rechte zijden en catering door man met voetbaltas. The Ajax Star I am really sorry to hear that the English version of your Internet site will not be available this season. The English version of your site is the only way I can keep in touch with what is really happening with Ajax, not just the sanitised ver sion the offical club site gives out. I have been really impressed with the content of your English version and if it doesn't appear this season I shall be in the dark about what is happening with Ajax. The English version has always been informati ve and funny and I will miss having regular upda tes about Ajax and F-side supporters. Thanks for all the pleasure your site has given me over the last couple of seasons and I hope at some time in the future the English version will reappear. Best wishes from a loyal British Ajax fan, Martin Smith. Pak En waarom heeft het Ajax-bestuur dan zélf geen drie strepen op zijn pak? Nou? Precies! Lengte, vak F de ajax sier nr. 31 www.DEAJAXSTER.nl 25

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 25