in Ajax speelt. Als het maar rood en wit is. Maak je druk over de kwaliteit van de spelers en niet over hun kleding. We hebben met ergere dingen te maken dan shirts als het over Ajax gaat. Maar adidas is duits en duitsers waren fout in de oorlog! Hoeveel van de Ajax-supporters, inclusief dege ne met "echte" Joodse achtergrond rijden in een duitse Opel of Japanse Hon-da? Hoeveel hebben er zo'n klote Nintendo thuis? Maar adidas gebruikt goedkope werkkrach-ten in "derde wereld"-landen! Noem mij een merk dat dat dus niet doet. Waar denk je dat die Umbro-ballen worden gemaakt? Of waar Nike hun schoenen laat fabriceren? Vindt een merk dat de shirts in Europa maakt en ik kan je garanderen dat de shirts twee keer zo duur wor den. Je betaalt voor de Ajax-naam en natuurlijk kunnen die shirts goedkoper. Maar er zijn er genoeg die er een dikke honderd piek voor over hebben. En trouwens, vraag je even af waar je Nike-shirt is gemaakt, waar je Reeboks vandaan komen, of waar je keyboard is geassembleerd. Hou toch allemaal op met zeiken en ga eens ach ter je team staan. Laten we ons druk maken over spelers die de fans niet bedanken of over de vele problemen betreffende de sfeer in de Arena. Dat gezanik over die shirts is belachelijk. Maak je druk over die ongelofelijke kut-trommels, vraag de voor zitter 100 keer per dag waar het supportershonk blijft, neem zangles, wees blij dat Ajax slecht heeft gespeeld zodat meteen de helft van al die meelo pers niet meer komt opdagen. Een adidas-boycot, hoe goed ook bedoelt, begint erg hypocriet te lij ken. Vraagje, wordt je ook boos als een Ajax-spe- ler op adidasschoenen speelt, of in een Porsche, BMW, Mercedes of Audi rijdt? Ik geloof dat dan de helft van de eerste selectie in de ban moet wor den gedaan. Wat een flauwekul! Rene, San Francisco. Great adidas-kit! Personally, I think the kit is fantastic. There are complaints from the die-hard traditionalists that the history and traditional element of the club is being sold out by the commercial managers, but we have to move with the times. The younger generation of Ajax supporters know no better, and they are the future of Ajax. The out fit is precise, neat, and a great image for Ajax. I hope the team's results next year are as good as the kit! George, Ajax Cape Town. adidas-mailing Beste DAS, Je moet het maar aandurven om de adressen van de supporters af te geven aan deze textiel- en schoeiselboer. Over deze mailing is door mij in ieder geval nog niet het laatste woord gezegd. Het wordt een sterk verhaal. In eerste instantie ben ik buitengewoon gesteld op mijn privacy. Ik ga er van uit dat als ik ergens lid van ben er zelf voor kies of ik mailing wil ontvangen. Ik heb een sei zoenkaart. Daar kies ik zelf voor. Ik wil ook graag het wel en wee lezen (liefst positief) van mijn dup pie. Daarom lees ik Ajax-Magazine (met abo), de DAS (leuk om bij het stadion te kopen), is mijn oudste zoon lid van de SVA en krijg ik brieven van Ajax voor diverse activiteiten. Daar kies ik zelf voor. Ik neem zelfs genoegen met de catalogus die wordt toegestuurd. Mijn beide zonen vinden het prachtig en hebben (nog) niet het historische besef wat bijvoorbeeld het logo betreft. Zij kanke ren misschien over twintig jaar als er een vierde logo komt. Nee, dit wordt allemaal geaccepteerd. Waar ik echt moeite mee heb, is de ongevraagde mailing van derden. Ik heb van Umbro nog nooit post gehad over hun kledinglijn, adidas en Ajax schijnen dit wel nodig te vinden. En dan is het ook nog een mailing die aan mij is gericht, maar op het adres van mijn pas verhuisde buren terecht komt. Snappen jullie het? Nee, dan komt hier de simpele uitleg. Ergens bij een 'adressenbijhouder' is er iets fout gegaan. Mijn(ex)buurman is op een of andere manier ook verbonden met Ajax. Hij heeft net als ik aandelen gekocht, en heeft een zoon die ook lid is van de SVA. Wij woonden in dezelfde straat, zelfde postcode en bijna hetzelf de huisnummer. Nu is er waarschijnlijk bij één of andere administratie iemand heel slim geweest. De persoon heeft een verhuisbericht van mijn buurman gehad, de postcode van vertrek inge voerd, daar niet gecontroleerd of de namen over een kwamen, maar gewoon de wijziging doorge voerd. Ik woon nu dus heel erg anders. Mijn buren wonen nog steeds op hun oude adres, want wij houden, totdat er nieuwe mensen komen, de post in de gaten. Leve de administratie, want wie weet hebben ze nog meer van deze stomme fouten gemaakt en gaan ze nog vaker de adressen door geven aan derden. Ik moet maar hopen dat mijn relatie met de buren goed blijft, want wie weet krij gen ze mijn seizoenkaart ook wel in de bus!! Een ongeruste Ajax-supporter, Han Weggelaar. Sjakie (1) Geacht bestuur, Net les ik op teletekst bij AT5 dat Sjakie door Co naar de tribune is verbannen. Dit kan niet anders dan een vergissing zijn! De eventuele verbanning van Sjakie naar de tribune is vragen om ellende! Dit is een kwestie van fatsoen! Ik kan mij niet voor- 24 www.DEAJAXSTER.nl de ajax ster nr. 31

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 24