AJAX 2 ARSENAL 0 Lobont krijgt geen kans om te laten zien dat hij de nummer 1 verdient. Onder de rust mag een huppelkutje met naald hakken samen met twee Peppi en Kokki-dan- sers grasmat nummer 367 nog even verbou wen. Na de rust een zelfde beeld, Ajax dringt wel aan, maar slaagt er niet in te scoren. De 0-0 is ach teraf wel bevredigend. We hadden immers erger verwacht. Het belangrijkste van de avond is dat het blufferige een beetje aan het terugkomen is. De tweede avond is de Arena uitverkocht. Toch knap voor zo'n vriendschappelijk evenement. Of kwamen de meeste mensen voor al die oud- Ajacieden? 'ZonneBrandsteder' doet weer z'n uiterste best alles aan elkaar te lullen. Moeilijk hoor. Zelfs de puntentelling is te moeilijk voor hem. Het publiek heeft de "boodschap" van de eerste wedstrijd begrepen. De sfeer zit er in vergelij king met donderdag aardig in. Ajax heeft geen moeite met Arsenal en geeft verdedigend amper wat weg. Grim redt Ajax een paar keer. Arsenal krijgt alleen wat kansjes dankzij een paar blun- dertjes van de Ajax-verdediging. ledereen in de Arena weet nu waarom Arsenal in Engeland bekend staat als "boring-Arsenal". Ajax speelt goed, Arveladze scoort mooi de 1-0, net op een moment dat we een beetje aan hem begonnen te twijfelen. Andy van der Meyde zit vanavond een beetje ingepakt. Van der Gun, op de plaats van Knopper, maakt een goede indruk. In de rust staat er weer eens een (Italiaanse) schreeuwlelijk op het "veld". 'Zonne Brandsteder' (toch weer eens van zijn vrouw af) gaat na haar "optreden" enthousiast arm in arm lekker close met haar op de foto. Zuid zingt om Sjakie en Jari. Machlas komt ook nog in beeld. Een hand opsteken is te veel gevraagd. Logisch na die zware trainingen. In de tweede helft is er toch één speler van Arsenal niet 'boring'. Wat doet Kanu toch in zo'n team? Zonde hoor. Arsenal komt er niet aan te pas. Witschge dirigeert Ajax naar meer. Van der Gun speelt zich leeg, John Nieuwenburg pakt zijn minuutjes en ook Knopper komt er nog in. De mooiste aanval resulteert in een doelpunt van Brutil Hosé. Prachtig. Een mooie afsluiting van een mooie avond. Jammer van die puntentelling. Maar: Ajax zet de trend van donderdag door. Verdedigend zat het op een paar schoonheids foutjes na potdicht. Grim is op de lijn goed, maar oh oh die hoge ballen. Co heeft nog twee weken om te sleutelen. ZATERDAG 5 AUGUSTUS, 20.45 UUR Arveladze (38), Hosé (88) Aantal Ajacieden: 50.000 Bijzonderheden: Barcelona wint het toernooi en Jari is er niet bij. www.DEAJAXSTER.nl

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 17