fësmmê: 111 Verboden te roken op de volledig houten hoofdtribune van Slavia Praag Slavia Praag Na een reis naar de andere kant van de stad kwa men we aan bij Edenu, het stadion van Slavia Praag. We wisten direct dat dit het mooiste voet balstadion van Praag moest zijn en dan met name vanwege de authentieke houten hoofdtribune. Om Strahov Op de vroege zondagochtend vertrok de redactie naar Strahov, het nationale stadion van Tsjechië. De reis er naartoe was al een attractie op zich. Met name de studentenflats in de wijk bij het sta dion zijn een blikvanger. Het kan niet anders of menig wanhopige student heeft zich de afgelopen jaren in deze troosteloze blokkendozen verhan gen. Rond Strahov was het doodstil. Des te beter, want we moesten wel wat klimmen om ons toegang tot het stadion te verschaffen. Een echt mooi stadion is het niet (o.a. door de sintelbaan), maar door de doodse stilte en de verzengende hitte was het toch een aparte gewaarwording hier rond te lopen. Ernaast lag nog een 'stadion', bij gebrek aan een beter woord. Een enorme vlakte slecht onderhou den asfalt, overwoekerd door onkruid, omgeven door iets wat nauwelijks de naam tribune verdient, maar waar wel op ieder van de vier hoeken een 'wachttoren' staat. Hoewel in het verleden de gro ten der aarde, zoals de Rolling Stones, hier heb ben opgetreden deed dit stadion nu nog slechts dienst als drive-in bioscoop. Uit het feit dat twee zo verschillende stadions naast elkaar zijn gebouwd mag blijken dat de Pragenezen al vroeg doorhadden dat multifunctionele stadions onzin zijn. enkele duizenden toeschouwers moeten doen. Niettemin loopt voor deze wedstrijd het stadion wèl vol, anders zou het ook wel erg triest zijn. Het Tsjechische voetbal kenmerkt zich door lange mannen met een redelijke techniek die op de counter loeren. Bij slidings vergeten ze niet behalve de bal ook de man te spelen. Dit stereo type beeld zagen we ook in deze wedstrijd. Aanvankelijk leek Slavia nog kans te maken op de titel toen het al na enkele minuten op een 1-0 voorsprong kwam. Nog voor rust counterde Sparta sluw naar 3-1 en zat de wedstrijd op slot. Na rust hoefde Sparta niet zo nodig meer en was De aanhang van Slavia Praag Slavia volledig gedesillusioneerd, hetgeen leid de tot een bij vlagen hilarisch foutenfestival. Een uitslag van 10-4 had meer voor de hand gele gen dan de uiteindelijke 5-1 eindstand. Het kam pioenschap van Sparta Praag werd gevierd met een bescheiden vuurwerk. Stappen (2) Over de bestemming van die avond hoefde niet te worden gediscussieerd: Club Lavka. Naarmate de avond vorderde begonnen Vanilla Ice en de Grease-medley ons toch wel dwars te zitten, daar konden drank noch vrouwen iets aan veranderen. Gelukkig lieten enkelen uit ons gezelschap zich opnieuw verleiden tot het opvoeren van een 'toneelstukje' met de duitse vrouwen van de vorige avond. Zo wisten we de avond toch weer tot de ochtendschemering te rekken. 14

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 14