ping met voornamelijk jaren zestig en zeventig hits het gezelligst. Niet zozeer door de muziek alswel door het feit dat zich hier het meeste volk bevond. De andere verdiepingen moesten het stellen met techno en een suf bandje dat Abba- covers speelde. Opnieuw werden we aange naam verrast door de prijzen van de drank. Vijf rum-cola voor zes gulden, kom daar maar eens om op het Rembrandtplein! Eerlijkheidshalve moeten we er wel bij zeggen dat de rum naar de rumrozijnen smaakt die hier in bijvoorbeeld ijs zitten. Echt superlekker is het dus niet, maar je wordt er dronken van en dat is waar het uitein delijk allemaal om gaat. Op muziekgebied kunnen de Praagse DJ's nog wel het een en ander leren. Er liep er in ieder den toch aangenaam verrast. Het stadion bestaat eigenlijk alleen uit een immense zittribu- ne. Na een lange klim (maar niet zo lang als in de Arena) hadden we een fantastisch uitzicht over Praag. De aanwezige faciliteiten op deze tribune worden al enkele decennia niet meer gebruikt. In de radiokamer zit alles onder een dikke laag stof. Ook de 'skyboxen', daterend uit een ver communistisch verleden hebben hun beste tijd gehad. Alleen de luxe leren fauteuils herinneren nog aan de tijd dat partijbonzen lur kend aan een Cubaanse sigaar genoten van de verrichtingen van deze legerploeg. Dukla is nooit erg populair geweest en ook vandaag de dag zit ten er bij wedstrijden niet meer dan pakweg 1500 man. geval één rond die zich er niet voor schaamde de Grease-medley, Vanilla Ice, MC Hammer en Jive Bunny te draaien. Als ze ook nog eens tus sen de drie en zes keer op een avond gedraaid worden gaat de verveling onherroepelijk toe slaan. Hoewel, de grote hoeveelheid Praagse lekkere wijven zorgt er wel voor dat dat niet gebeurt. En anders is er altijd wel iemand die het durft aan te leggen met een stel duitse vrouwen dat de dertig reeds lang gepasseerd is. Vroeg of laat wordt het tijd om te vertrekken. Als je naar buiten loopt en ontdekt dat het inmiddels alweer ochtend is, moet het wel een geslaagde avond geweest zijn. Naar huis met de taxi is een optie (laatje niet afzetten!), maar halfdronken door de verlaten straten van Praag lopen heeft ook wel wat. Dukla Praag Na een korte nachtrust' verliet de redactie het appartement alweer en wel om Na Julisce, het stadion van Dukla Praag (tegenwoordig Dukla Pribram genaamd) te bezoeken. We hadden wel verwacht iets exotisch aan te treffen, maar wer- d a s Uitzicht over Praag vanaf de tribune van Dukla Praag Sparta Praag - Slavia Praag Tijd voor het eigenlijke doel van de trip: een Praagse voetbalwedstrijd. Bij het plannen van dit weekendje hadden we bewust rekening gehouden met deze stadsderby, maar dat het ook nog de kampioenswedstrijd zou zijn, had den we vooraf niet kunnen bevroeden. Eerst maar eens kaartjes kopen. Voor kaartjes van ƒ3,- per stuk zaten we tussen de supporters van Slavia, de uitspelende club. Voor we naar bin nen gingen liepen we uiteraard eerst nog een rondje om het stadion. Sparta Praag heeft een modern stadion waar Champions League-wed- strijden gespeeld mogen worden. Dat klinkt als een diskwalificatie en dat is het ook. Van alle Praagse stadions is dit stadion het min ste. Tsjechië heeft geen echte supporters cultuur. Slechts een handjevol suppor ters doet voor aanvang van de wedstrijd moeite voor sfeer te zorgen. Dat kan ook niet anders als de meeste clubs het met www.DEAJAXSTER.nl Slavia-supporter met bivakmuts 13

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 13