In hun niet aflatende speurtocht naar swin gende voetbalmetropolen reisden enkele redactieleden eind vorig seizoen met wat vrienden af naar Praag. De keuze voor deze stad was vooral bepaald door het feit dat Praag vijf voetbalclubs heeft en de weten schap dat het bier er goedkoop is. Twee zeer sterke argumenten die voor veel voetballief hebbers de doorslag zullen geven. Reis en onderdak Dankzij de zegeningen van het internet hadden wij al voor ons vertrek onderdak in Praag. Een beetje surfen leerde ons ook dat je voor een redelijk hotel West-Europese prijzen betaald en dat wilden we niet. Op zoek naar iets goedko pers stuitten we op Pavel Rehak die even bui ten het centrum van Praag appartementen per dag verhuurt. Voor dertig gulden per persoon per nacht heb je daar een dak boven je hoofd en het rijk alleen. Rest natuurlijk nog de vraag hoe je in Praag komt. De afstand Amsterdam - Praag bedraagt 1017 km en is het best per auto af te leggen. Het is ongeveer 11 uur rijden. Vliegen gaat natuur lijk sneller, maar is ook een stuk duurder. Voor rond de 500 gulden heb je een vlucht plus hotel, maar zoveel geld geef je bij lange na niet uit als je met de auto gaat. Een busreis boeken kan natuurlijk ook, maar wij vertrouwen liever op onze eigen rijvaardigheid dan op een slaperige buschauffeur. Victoria Zizkov Na wat slaap inhalen was het aan het begin van de vrijdagmiddag tijd om de stad te gaan ver kennen. Het was inmiddels behoorlijk warm geworden. Blijkbaar kan het begin mei in Praag al hartje zomer zijn. Op slechts een steenworp afstand van ons appartement lag Na Zizkov, het stadion van Victoria Zizkov. De ware liefhebber likt zijn vingers af bij het zien van een stadion als dit, midden in een woonwijk. De bewoners van de omliggende woningen zien elke wedstrijd gratis. Alleen de hoofdtribune langs de lange Stadion van Slavia Praag zijde van het veld ziet er redelijk onderhouden uit, de rest van de (staan)tribunes verkeert in verregaande staat van ontbinding. Hoewel deze buurtclub op het hoogste Tsjechische niveau acteert zijn er bij wedstrijden waarschijnlijk niet meer dan een kleine duizend toeschouwers aan wezig. Eten en drinken Ons realiserend dat we die dag niet veel gege ten hadden besloten we een restaurant binnen te stappen. Een kleine drie kwartier later ston den we met een volle maag en een nauwelijks lichter geworden portemonnee weer buiten. We liepen wat toeristische trekpleisters af, waaron der het Wenceslasplein. Daar kan je nog gewoon in iedere cd-winkel een bootleg van je favoriete band aanschaffen. In een brede win kelstraat deden we zoals het een goede voet balsupporter betaamt. We zochten een terras, lieten bier aanrukken en vermaakten ons de rest van de middag met wat er aan ons oog voorbij trok. Stappen In Praag is er geen gebrek aan cafés en terras sen waar je tot laat kunt vertoeven. Rond een uur of elf belanden we in Club Lavka (vlakbij de monumen tale Karelsbrug), een discotheek met op ieder van de vier ver diepingen verschillen de muziek. Daarvoor brachten we enige tijd door in een café daar naast, aan de oever van de Vltava, ook zeer de moeite waard. In Club Lavka was de derde verdie- Tirbune van Victoria Zizkov 12 www.DEAJAXSTER.nl

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 12