Eunen gaat diep door mr. Ed Ad van Eunen Niets gebeurd Het is om eng van te worden. In een niet al te grijs ver leden, toen het de AFC Ajax sportief nog behoorlijk voor de wind ging, verliep de communicatie met de vereniging op een zeer duidelijke wijze, namelijk rond uit bot. Wat je ook wilde: niets kon. Behalve je kop hou den en dokken. Heerlijke duidelijkheid. Was natuurlijk ook volkomen logisch want aan de wachtlijst voor een seizoenkaart leek geen einde te komen, de media-aan dacht maakte van de heren bestuurders ware celebri ty en met de komst van de ArenA leek de club een vaste finalist in de Champions League te worden. Tesamen met het sportieve verval is heiaas ook de communicatie met de supporter afgegleden tot een bedenkelijk niveau. Tegenwoordig wordt m'n brievenbus regelmatig geteis terd met allerlei gelikte en met parfum besprenkelde mailings. De Open Dag is opeens weer gratis, wie wil verkassen in het stadion mag zelf de stoel kiezen waar z'n voorkeur naar uitgaat en Miss Ajax bestaat ook al niet meer. Op dezelfde wijze geëlimineerd als icoon Sjakie Wolfs. Enigszins logisch vind ik dat, in tegen stelling tot de alom gebezigde supportersmening. Ik bedoel dan het feit dat de lieve man niet meer in staat is het materiaal nog te kunnen dragen en hij heeft eigenlijk de leeftijd dat hij zich met zijn kleinkinderen moet gaan vermaken in plaats van met een stel ver wende voetbalprofs. Niet logisch en zeer onhandig vind ik echter de wijze waarop Co hiermee omgaat. In de voorbereiding dacht ik nog, Co, dat gaat goed. Vanuit een bepaald soort realisme gaan werken en een herkenbaar echt Ajax-team neerzetten. Liefst met de voorhoede: Bobson, Van der Gun, Hosé en Van der Meyde. Heerlijk om die samen te zien spelen in de nietszeggende voorbereidings-potjes. Maakt het dan nog eigenlijk wat uit of je dan een keer een wat min der jaartje hebt? Mij niet. Ik wil gewoon veel Mokummers tussen de lijnen zien en ben bereid het geduld op te brengen tot de volgende gouden genera tie zal doorbreken. Talent genoeg, hoe subjectief dat begrip ook blijft. Maar goed, vlak daarna vervalt Co weer in ongerijmdheden door maar liefst vier buiten landers, Galasek, Biscan, Passanen en Bergdolmo (dolmo: lekkere melk), aan te trekkken en dan vervol gens flink tekeer te gaan over zijn eigen selectiebe leid. Twaalf verschillende nationaliteiten telde de groep, aldus een klagende Co. "Wat een gepruts, kan u het beter plannen?!?", zoals Hugo Walker bast in zijn nieuwe munten opleverende hobby. Het is dus de toren van Babel op de trainingen. Misschien dat Sjakie daarom niet meer op de bank mocht? Met al die ver schillende talen kon hij het niet meer volgen. Als klap op de vuurpijl blijkt Co ook nog eens bij "de eerste vijf te willen eindigen. Als dit met eigen jongens gebeurt, is daar inderdaad niets op tegen, maar het lijkt er voor alsnog niet op. Omdat de gemiddelde Ajax-supporter zo langzamer hand ook wel weer eens een prijsje wil pakken wordt het tijd voor expansie. Kortom: het wordt tijd voor Ajax Dames 1. Met dit nieuw te vormen vrouwenteam zal de stroom van successen weer richting Amsterdam komen. En argumenten als dat dat niet bij Ajax zou kunnen passen doet af aan de club zelf. Bijna geen enkele zichzelf respecterende voetbalclub kan nog zonder vrouwenafdeling. Natuurlijk speelt ook hier de kwaliteitskwestie. Nou, volgens mij zegt het genoeg dat Mousid, de jonge Marokkaan die Davids ooit op het pleintje wist te poorten, verhuist is naar Almere nadat hij door een jong tienermeisje getruct werd met een heerlijke panna. Het is een publiek geheim dat enkele van de op pleintjes voetballende meisjes een betere techniek hebben dan de daar ook ballende heertjes van De Toekomst. En dan kom ik op het pleintjesvoetbal. Feit is dat het steeds moeilijker wordt om op de pleintjes te voetbal len. Basketballende en skeelerende malloten zitten danig in de weg. Dusdanig zelfs, dat Ajax haar verant woordelijkheid maar eens moet nemen. Ik vind dat Ajax in plaats van te investeren in afgelegen oorden als Ghana en Zuid Afrika ook weieens iets extra's kan gaan bieden aan haar eigen thuisbasis. Zo kan ze afre kenen met figuren als de scout van Heerenveen, ene Soerjadi, ook bekend als voormalig trainer van Real Sranang. Hij is degene die in onze thuisregio Ajax op alle mogelijke manieren zwart probeert te maken en de club dus nogal wat schade toebrengt. Ajax zou best eens wat pleintjes hier en daar in de stad kunnen gaan aanleggen. Te beginnen op de vlakte naast De ArenA. Want in mijn optiek kun je beter een onderdeel verhui zen in plaats van een hele vereniging. Waarschijnlijk was de heer Kales het hier niet mee eens, want nu der gelijke discussies spelen is hij afgelopen zomer opeens vertrokken. Misschien in een gat gevallen, nadat alle aandacht in de media opeens uitging naar het EK in plaats van naar hem, Maar eerlijk gezegd: ik mis 'm nu al. Het wordt de trouwe supporter tegen woordig niet makkelijk gemaakt om een zondebok te vinden. Het zal u langzamerhand duidelijk zijn: er is ook na het afgelopen rampjaar nog genoeg om je druk over te maken bij Ajax. Wat dat betreft is er gelukkig niets ver anderd. Dat moest ook maar vooral zo blijven. Solis sacerdotibus Ed Ad van Eunen de ajax ster nr. 31 www.DEAJAXSTER.nl 11

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 11