als supporters beroofd zagen van ons grondrecht op demonstratie/vrije meningsuiting hebben we vervolgens in kort geding bij de rechtbank geëist, dat de rechter het verbod zou vernietigen waar door een demonstratie wel toegestaan zou zijn. Helaas deelde de rechter de mening van de bur gemeester en was een betoging dus niet toege staan. We hebben toen besloten om de betoging af te blazen. Met de uitspraak van de rechter in de hand zou naar onze mening elke Ajax-suppor- ter opgepakt worden wat boetes en stadionver boden tot gevolg zou hebben. Verder wilden we de betogers niet laten figureren in een oefening voor de ME die zich aan het voorbereiden is op het EK. Positief vonden we de aandacht die onze acties hebben gekregen in de media zodat de politiek weet dat het ons ernst is. Helaas geven de eerste signalen uit de Zeister bossen geen hoop voor de toekomst. In de eerste ronde voor het programma hebben 15 burgemeesters aan gegeven dat de wedstrijd tegen Ajax door hun gezien wordt als een risico-wedstrijd. Het laatste woord is dus nog niet gesproken over de combi! Klankbordgroep Enkele weken geleden zijn we bijeen geweest met de klankbordgroep. In deze bijeenkomst heb ben we met mede-supporters gesproken over de activiteiten van de OFA in de afgelopen periode en ideeën opgedaan voor ons beleid in de komende tijd. Er is namelijk nog een hoop te doen op het gebied van belangenbehartiging. Zaken die de aandacht gaan krijgen zijn onder andere de Arena-kaart, het prijsniveau in de Arena en de contacten tussen supporters en Ajax. Tijdens de bijeenkomst kwam naar voren dat vele groe pen van supporters wel eens contact hebben met Ajax, maar dat dit ongestructureerd plaatsvindt en er onderling geen uitwisseling plaatsvindt over de uitkomsten. Ons voorstel is om in de toe komst met een afvaardiging van verschillende supportersgroepen/tribunes overleg te voeren met Ajax om te komen tot structurele oplossin gen voor supportersproblemen. Ajax heeft inmid dels laten weten positief te staan tegenover dit initiatief. Afscheid Bobby Haarms Vandaag nemen we alweer afscheid van een echte Ajacied. Bobby was tientallen jaren de steun en toeverlaat in bange 'blessuredagen' en wist vaak, met zijn inzet, spelers weer tijdig fit te krijgen voor een belangrijk duel. In samenwer king met het sfeerteam hebben we gecollecteerd voor een afscheidscadeau voorafgaand aan de wedstrijd Ajax - AZ. Vandaag kun je zien welke cadeaus met de opbrengst van bijna 25.000 gul den zijn gekocht. Een speciaal woord van dank in deze gaat uit naar de vele vrijwilligers die heb ben geholpen bij het collecteren en naar de sup porters die de bussen hebben helpen vullen. Lidmaatschap Bij supporters die nu lid worden zal de contribu tie geïnd worden voor de periode tot en met 1 juli 2001 De periode tot 1 juli 2000 is dus gratis. J"lK MELD MIJ AAN ALS LID VAN DE ONAFHANKELIJKE FANCLUB AJAX I I Deze antwoordkaart invullen en opsturen naar: Onafhankelijke Fanclub Ajax I Postbus 14656 I 1001 LD Amsterdam I I Achternaam: Voornaam: I I Adres: I I Postcode/Woonplaats: Geboortedatum: Geslacht:m/v E-mail:Telefoon: I Bank-/Gironummer:Handtekening: I I Ik heb wel/geen seizoenkaart vak: Hierbij verleent aanvrager tot wederopzegging machtiging aan de OFA om van zijn/haar hierboven vermelde rekening (geen spaarreke ning) de jaarlijks te betalen contributie van 25,- af te schrijven. De OFA staat ingeschreven te Amsterdam onder K V K.nummer 33307018.Gegevens worden strikt vertrouwelijk behandeld. Na ontvangst van jouw antwoordkaart sturen wij zo spoedig mogelijk een bevestiging.

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 7