EU Het OFA-nieuws valt niet onder de redactionele verantwoording van DAS Onafhankelijke Fanclub Ajax Postbus 14656 1001 LD Amsterdam http://www.ofa.nl e-mail: info@ofa.nl Stadionverboden De juridische werkgroep heeft in de afgelopen maanden met succes enkele stadionverboden aangevochten door supporters bij te staan in de beroepsprocedure bij de KNVB. In een aantal gevallen is de duur van het stadionverbod ver minderd tot een fractie van de oorspronkelijke straf en in andere gevallen is het stadionverbod totaal ingetrokken en konden de betrokkenen weer de wedstrijden van Ajax bezoeken. Het over leg tussen de OFA en de KNVB begint dus duide lijk haar vruchten af te werpen. Bij alle supporters die we tot nu toe geassisteerd hebben valt ons steeds op dat er klakkeloos een proces-verbaal of schikking wordt ondertekend tijdens het ver hoor. Dit bemoeilijkt ons werk omdat het juridisch gezien een schuldbekentenis is. Tijdens het ver hoor wordt vaak gezegd "teken nu maar dan kan je naar huis en zien we af van strafvervolging". Het afzien van strafvervolging gebeurt in de prak tijk dan ook wel vanuit het Openbaar Ministerie (officier van justitie), maar voor de KNVB is het in de meeste gevallen toch een reden om je een sta dionverbod te geven. De belangrijkste les die we dan ook willen meegeven is: Zorg dat jouw ver sie van het verhaal wordt opgenomen in het proces-verbaal en ga niet ter plaatse akkoord met de schikking, hoe onschuldig die ook mag lijken. Het schoppen tegen een stoeltje bij het missen van een kans levert al een stadionverbod op van 6 maanden wegens 'het schenden van het aanzien van voetbal in het algemeen'. Of het stoeltje beschadigd is of niet maakt voor de KNVB niet uit. Wanneer jij gebruik wilt maken van onze hulp in geval van een stadionverbod, neem dan contact met ons op via e-mail of bel even met nummer 020-6008698. Uitkaart voor het seizoen 2000/2001 Door Ajax is aan alle seizoenkaarthouders van dit seizoen een brief gestuurd met het aanbod om een seizoenkaart te kopen voor het volgende sei zoen. Wanneer je tevens in aanmerking wilt komen voor een uitkaart moet je dit kenbaar maken aan de Ajax-klantenservice via de telefoon of e-mail. In tegenstelling tot vorig jaar is het niet noodzakelijk datje een aantal uitwedstrijden hebt bezocht, ledereen komt in aanmerking voor een uitkaart wanneer je dat wilt. Vergeet dus niet die kaart aan te vragen wanneer je in de toekomst een uitwedstrijd wilt bezoeken. Het is gratis en gezien het huidige beleid bij Ajax noodzakelijk om volgend seizoen kaarten te kunnen kopen! Houders van een clubcard/seizoenkaart kunnen volgend jaar nog maar naar een zeer beperkt aan tal wedstrijden als het aan Ajax ligt. Natuurlijk zijn wij bezig met Ajax om deze regels te versoepe len, maar het is nog onduidelijk of Ajax afziet van het huidige beleid dat alleen uitkaarthouders een uitwedstrijd kunnen bezoeken. Wij vinden het vreemd dat alleen houders van een uitkaart in de toekomst een uitwedstrijd kunnen bezoeken. Wanneer je nog geen brief hebt ontvangen dan moet je contact opnemen met Ajax, anders heb je kans datje volgend seizoen geen seizoenkaart hebt of wordt je een plaats op een andere tribu ne toegewezen. Ajax zal namelijk iemand die op de wachtlijst staat jouw plaats toewijzen omdat je niet reageert. We verwachten niet dat de Arena uitverkocht is volgend seizoen, maar het kan betekenen datje op een andere tribune terecht komt als je niet tijdig reageert. Actie tegen de combi In samenwerking met DAS zijn we de afgelopen maanden actief geweest om ervoor te zorgen dat in de toekomst een burgemeester niet automa tisch naar het middel combi-vervoer grijpt. Wij krij gen vaak de indruk dat een burgemeester uit gemakzucht alle wedstrijden tegen Ajax uitroept tot risico-wedstrijd. Budgettaire redenen (o.a. min der politie-inzet) zijn vaak een belangrijke reden hiervoor. We willen als supporters op een zo vrij mogelijke manier reizen naar een uitwedstrijd en zitten dus niet te wachten op combi-vervoer. Alleen in die gevallen dat er sprake is van een echte risico-wedstrijd accepteren we een trein- of buscombi. Hierbij houden we vast aan de lijst die in samenspraak met de KNVB is opgesteld in december 1999. De door ons aangekondigde demonstratie voor afgaand aan de wedstrijd FC Den Bosch - Ajax is door burgemeester Rombouts verboden. Het niet kunnen handhaven van de openbare orde was het argument dat de burgemeester aanvoerde om het verbod te beargumenteren. Omdat wij van mening waren dat door onze demonstratie de openbare orde niet in het geding was en we ons 6 de ajax ster nr. 30 II

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 6