Dit keer bezwijkt de murw gegooide verdedigingslinie onder de immense druk van de bloeddorstige massa. Br is geen houden meer aan. Nu het slagveld een stuk overzichtelijker is geworden kan er opnieuw gehergroepeerd worden. Supporters die elkaar waren kwijt geraakt vinden hun maten en wisselen snel ervaringen uit, intussen elkaar voor ziend van gooibare stenen. Deze dag over treft de stoutste verwachtingen. Iedereen spreekt zonder mededogen over de lang verwachte dag van de afrekening met politiekant is al lang geen sprake meer, het optreden getuigt van een ongekend amateurisme. Opnieuw kunnen demonstr anten hergroeperen en smijten alles wat voorhanden is naar de paarden. Alles loopt en rent in traangaswolken door elkaar heen, sommige paarden draven zelfs zon der berijder op de zandvlakte. Dan wordt agent Nijkoop van zijn paard Othello afge gooid en door de massa ingesloten. In een de impopulaire politie. Voor de zoveelste maal wordt de aanval op de Blauwbrug ingezet. De afgeschoten traangasgranaten maken geen enkele indruk meer. De rokende en fel sissende metalen buisjes worden linea recta terug gegooid. Alleen is het de anders zo bijde hante Jeroen nog niet duidelijk dat vuur vaste handschoenen onontbeerlijk zijn. Het heeft een enorme blaar op zijn rechterhand tot gevolg, zodat de rest van de dag met links gegooid zal moeten worden. Dat komt ervan als je te gretig bent. moment dat voor de agent uren geduurd moet hebben, wordt geroepen dat de man een vrijgeleide moet krijgen. Even later hjjst men de bebloede agent zelfs op zijn paard. Als teken van groet steken beide partijen een hand in de lucht. Nijkoop verlaat sarcas tisch nageroepen met "Ivanhoe" het strijd toneel richting de Blauwbrug. Dan proberen laagvliegende helikopters van de politie de menigte te verspreiden. Uit het niets duiken enkele krakers op met zelfgemaakte dubbelbuizige raketwerper- tjes. Met zware vuurpijlen proberen zij de twee helikopters uit de lucht te schieten, die prompt een stuk hoger gaan vliegen. De ME blaast de aftocht en probeert weg te komen in de voertuigen waar van een deel al met lekke banden staat. Seconden later wagen Michael en Arie zich tussen de ME-busjes op de Blauwbrug. Beide zijn gewapend met flinke houten balken waarmee op de dichtgeslagen deuren van de wagens wordt gebeukt. De inzittenden hebben zich liggend verschanst achter de omhoog gehouden d a 57

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 57