vraag is hoe snel de afstand naar het gekraakte pand over brugd kan worden. Trams en taxi's rijden niet en er zit niets anders op dan half hollend de brandhaard te bereiken. Nieuwsgierigen sluiten zich aan en bij het Leidseplein is de groep al aange groeid tot 150 man, die door de sensa- tiedrang steeds meer tempo begint te maken. In een langgerekt lint wordt ter hoogte van de le Constantijn Huygensstraat de eerste linie van de MB bereikt die over de gehele breedte van de straat staat opgesteld. De uitgeputte kop groep met Michael en Bob-Jan voorop, valt direct met de neus in de boter en moet door een zojuist gestarte charge meteen rechtsomkeert maken. Niemand heeft enig benul van wat er aan de hand is, hetgeen niet wegneemt dat de eerste straattegels alvast uit het wegdek worden getrokken. Samen met honderden krakerachtige types met zwarte leren jassen weet men in recordtijd een aanzienlijke hoeveelheid gooi- en smijtmateriaal te verzamelen. Dranghekken worden op de straten gegooid en meterslange boomstammen worden op de straat gerold. Hierna ontstaat een kat en muis spel met de MB. De tactiek van de demonstranten is kinderlijk eenvoudig. Zwaar bewapende betogers kunnen straffeloos oprukken tot tien meter van de ME-linie. Hierna volgt een stenenregen en na een bevel vanuit de commandowagen "ME Voorwaarts", moet een korte sprint worden ingezet. Dit ritu eel herhaalt zich vele malen, de pakkans is klemer dan nul. Tot veler spijt houdt de politie het na een klein uurtje voor gezien en verdwijnt met gillende sirenes met onbekende bestemming uit beeld. De massa reageert uitgelaten en uit alle zijstraten trekt men weer op naar het gekraakte pand waar het eerder aange- ondigde straatfeest eindelijk kan gaan beginnen. Voor de net warm gedraaide F- Siders staan alle seinen door het vertrek van de politie op groen. Met groot enthou siasme begint de sloop van de tramhalte voor het kraakpand en van willekeurige winkels m de Bilderdijkstraat worden de eerste ruiten eruit gekegeld. Afkeurende reacties van de andere demonstranten val len hen ten deel. Mokkend trekken de Ajacieden zich terug richting Leidseplein voor een gevechtspauze. Sommigen nemen snel een kijkje in De Melkweg waar een concert zal plaatsvinden, anderen verkie zen de traditionele verzamelplaats bij café Jacobs op de hoek van de Lange Leidsedwarsstraat. Toch is de toon van de dag op dat moment gezet. Het gerucht dat om twee uur s'middags een nog veel grotere demonstratie zal plaatsvinden gaat als een lopend vuurtje door de stad. Om twee uur bij de Dokwerker, elke supporter die moeilijkhe- de ajax sier nr. 30 55

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 55