strijd wordt er nauwelijks ingedronken. De gezin netjes, bejaarden en opvallend veel toeristen zoeken gedwee hun plekje op de tribune. We zagen zelfs meerdere mensen rondlopen bij wie we in het vliegtuig hadden gezeten. Van enige sfeer in het stadion is geen sprake. Ook van de Boixos Nois, de meer fanatieke aanhang van Barcelona, waren wij niet bepaald onder de indruk. Gelaten onderging het publiek het slech te spel van Barcelona. Na de 0-1 door Mallorca begonnen de eerste fluitconcerten. Met name de Nederlanders moesten het ontgelden. Vreemd genoeg kon Figo, wiens soloacties voortdurend strandden, niets verkeerd doen bij de Barcelona- aanhang. Na de 0-2 kreeg Jari Litmanen de ondankbare taak nog enige lijn in het spel te brengen. Eeuwig zonde dat deze man bij een club als Barcelona verpietert en dat het publiek zijn kwaliteiten niet wenst te erkennen. Na de 0- 3 begon het publiek massaal het stadion te ver laten, teleurgesteld in de slechte afloop van de film van die avond. Even daarna miste Mallorca voor open doel de kans op 0-4. Bij ons over heerste na afloop een gevoel van leedvermaak. Dat werd vooral veroorzaakt door het gekanker van de bejaarden, 'de echte socio's', waar wij de tweede helft tussen waren gaan zitten, die dui delijk niets van Litmanen moesten hebben. Vreten (4) Met name op zondag is het Spaanse levensrit me ideaal. In de vroege avond een voetbalwed strijdje kijken en daarna lekker tafelen. Dit keer werd onder het genot van een pizza bij Ristorante II Mercante di Venezia de wedstrijd uitgebreid nabesproken. Later op de avond werd er bier gedronken bij een kroeg in de Ptge. de la Banca, wat inrichting en sfeer betreft één van de leukere die we in Barcelona tegenkwamen. Zondagavond is echter geen uitgaansavond zoals in Amsterdam, men houdt er om twaalf uur mee op. Vreten (5) De volgende ochtend moest en zou de DAS- redacteur nog foto's maken van het Olympisch Stadion, tevens thuishaven van de tweede club van Barcelona, Espanyol. Aldaar gaf hij ook zijn laatste centen uit in de souvenirshop van Espanyol. Omdat ook de andere twee zich had den laten verleiden tot forse uitgaven, moest er ineens zuinig aan gedaan worden, zo bleek tij dens het ontbijtgesprek in de goed bevallen Bagel Shop. De maag van de DAS-redacteur raakte toch nog redelijk gevuld, omdat zijn reis genoten zo vriendelijk waren een deel van hun ontbijt af te staan. Na een zwarte rit met de trein naar het vliegveld was er ineens weer geld over voor ieder twee biertjes. Voor wie zijn laatste geld nuttig wil besteden: bij de bar in het station van de luchthaven kost het bier maar iets meer dan twee gulden. In het vliegtuig maakte de DAS-redacteur zichzelf nog zeer populair bij de stewardessen van Air France, door om extra broodjes te gaan vragen. Conclusie Barcelona behoort niet tot de voetbalhoofdste den van Europa, wat anderen er ook van vinden. Het is daarentegen wel een stad waar je je moei teloos een week kunt vermaken. Er is veel te zien. Je kunt er goed eten en uitgaan tot het weer licht wordt. Wellicht dat het bezoeken van een wedstrijd van Espanyol een redelijk alterna tief is. Nu kunnen we niet anders dan tot de slot som komen dat we het ook eens gezien hebben, maar echt enthousiast worden we niet van de voetbalclub Barcelona. De stad daarentegen is zeer de moeite waard.

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 51