dat veel meer weg heeft van een sprookjespa leis dan van een kerk. Het beklimmen van de trappen is zeer de moeite waard, maar een absolute afrader voor mensen met hoogtevrees. We konden slechts met moeite weerstand bie den aan de verleiding enkele duizelende Japanners de spiraalvormige trappen af te schoppen. Jaws Om tegemoet te komen aan de minst cultureel ingestelde deelnemer aan onze trip, besloten we een bezoek te brengen aan het aquarium van Barcelona. Volgens henzelf het grootste van Europa en wie zijn wij om dat te bestrijden. Uiteraard ging onze belangstelling in eerste instantie uit naar de met veel tamtam aangekon digde roof- en giftige vissen. We verwachten een strijd op leven en dood, maar troffen wat ver veeld kijkende haaien aan die op routine hun baantjes trokken in een matig ingerichte bak waarvan ze iedere hoek al kenden. Hoogtepunt van dit bezoekje was het laatste aquarium waar men het decor uit de slotscène van The Truman Show had gebruikt. Midden in het zonovergoten strand van een onbewoond eiland bevond zich een deur die toegang bood tot de met een klein laagje water gevulde bak. We verwachten ieder moment dat Truman zou komen aanzeilen en door de deur het aquarium zou verlaten. Vreten (2) Na teleurstelling van de vorige avond besloten we nu op zeker te spelen. We gingen naar de Plaga Reial op aanraden van de Lonely Planet. Het beoogde restaurant (Les Quinze Nits) was om acht uur echter nog niet open. De Spanjaard gaat immers pas rond een uur of tien tafelen en houdt daar pas tegen twaalven mee op. We kon den ergens een biertje gaan drinken en over een half uurtje terugkomen. Dat werd dus een pint in een te dure Ierse pub. Om half negen sloegen we steil achterover van verbazing toen we voor hetzelfde restaurant een rij van honderd meter troffen. We gingen naar een nabijgelegen filiaal van deze populaire tent en hadden geluk: bij 'La Fonda' was de rij slechts twintig meter lang. Net toen we weg wilden lopen werd één van ons naar binnen geleid, waarna de andere twee erachteraan liepen. Een vage actie, die nog het meest weg had van glippen onder toezicht. In ieder geval zaten we aan een tafel voor drie en het duurde niet lang of we zaten aan een uitste kende maaltijd die ons in financieel opzicht bepaald niet de kop kostte. Tijdens het afpilsen kwam het gesprek al snel op Ajax. Voor we het wisten hadden we de avond en een deel van de nacht gevuld met ons favo riete gespreksonderwerp en was het tijd om ons hotel op te zoeken. Vreten (3) Een behoorlijk ontbijt wil ook nog wel eens moei lijk zijn voor de gemiddelde voetbalsupporter. Op zaterdagochtend aten we met lange tanden bij Bocatta. Wie een ontbijt van slappe, bleke patat in combinatie met rare stokbroodjes niet kan weerstaan moet zeker bij deze variant op de McDonalds-formule langs gaan. De tweede och tend deden we het beter. Bij een volgens de vele aanwezige Amerikanen fantastische Bagel Shop op de Carrer de la Canuda aten we ons buikje rond. Omdat we een gat in de dag hadden gesla pen konden we bijna direct door naar het doel van onze trip. Barcelona - Real Mallorca We zullen er niet omheen draaien: echt bijzon der was het allemaal niet. Barcelona heeft nau welijks enige supporterscultuur. Vóór de wed-

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 50