k m si um MUWHsiBGBtsu*' 'yj JA Vreten (1) De meeste supporters laten zich verleiden tot een Happy Meal of iets dergelijks van good old Mac. Barcelona is echter nog niet volledig ver giftigd met vestigingen van de grote broer van Rob Cohen. Op de hele Ramblas is er niet één te vinden. Een Lonely Planet komt dan goed van pas. De eerste avond hadden we deze niet bij ons en lieten we ons door een morsig uitziende ober overhalen plaats te nemen op het terras van El Rey de Gamba. Deze ballentent ligt in een hele rits ballententen aan de boulevard langs de jachthaven van Barcelona. Al deze res taurants zijn erop gebrand nietsvermoedende toeristen een poot uit te draaien en ze vette pael la met vis, gamba's en schelpen die de zee te lang niet gezien hebben, te verkopen. De vol gende avonden troffen we het aanzienlijk beter. Het spreekt vanzelf dat we El Rey de Gamba met een lullige fooi van enkele dubbeltjes ach ter ons lieten. Stappen Barcelona is geen Amsterdam als het op stap pen aan komt, maar wat dat betreft is er eigen lijk geen enkele stad die aan Amsterdam kan tip pen. Je kan in het wilde weg door de steegjes achter de Ramblas lopen en hopen dat je iets leuks tegenkomt. Dat lukt uiteindelijk altijd wel, maar - het wordt eentonig - met een Lonely Planet gaat het een stuk sneller. Na diverse kroegen belandden we in Karma, een hasj-, coke- en pillen-tent, waar iedere voetbalsuppor ter zich thuis zou moeten voelen, ware het niet dat de muziek, een inheemse housevariant, niet te pruimen was. Diverse pillenjunks kwamen ons spontaan een hand geven en op de grond lag een enkeling volledig out te zijn. Nadat een tweetal lelijke bebrilde Engelse vrouwen zo lang bleef aandringen op het dansen van de meren gue tot het echt vervelend werd en ze bovendien hardnekkig weigerden bier voor ons te halen, besloten we deze avond verder voor gezien te houden. Gaudi Voetbalsupporters zijn er in alle soorten en maten en er zijn er zelfs die zich interesseren voor kunst en cultuur. Die laatste categorie doet er goed aan in Barcelona de overbekende modernistische bouwwerken van Gaudi te bezoeken. Op zaterdag ochtend bezochten we Pare Güell, waar de fantasierijke architect met wat veelkleurige stukgegooide badkamertegels een soort 'Efteling oude stijl' heeft gemaakt. Boven op de bergtop waar het Pare Güell tegen aan ligt is het opnieuw goed toeven. De Turo del Calvari ligt tegenover de Montjuïc en hiervan daan keken we dus vanaf de andere kant uit over Barcelona. De frisse wind deed onze kater verdwijnen en we waren gereed voor een korte stadswandeling naar de volgende attractie. Onderweg liepen we nog tegen het voetbalsta dion van C.D. Europa aan, waar twee talentvol le Barcelonese jeugdelftallen tegen elkaar aan traden. Een alternatief voor wie niet zonder voet bal kan. Het stadion is te vinden op de hoek van de Carrer de Coloma en de Carrer de Camèlies, niet ver van Pare Güell. De wedstrijden worden in de buurt van het stadion middels aanplakbil jetten aangekondigd. Gaudi heeft zijn stad opgescheept met La Sagrada Familla, een kathedraal waaraan nog minimaal honderd jaar gebouwd moet worden voor hij af is. Het is onmogelijk niet onder de indruk te raken van dit reusachtige bouwwerk, de ajax stei 49

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 49