I if In Voetbalstad Barcelona Enkele weken geleden toog een redactielid met twee vrienden naar Barcelona voor een lang weekend sightseeing, stappen en natu urlijk om eens te zien hoe Ajax 2 het doet. Gewapend met vliegticket, paspoort, tanden borstel en de onvermijdelijke Lonely Planet werd er op vrijdagochtend verzameld op Schiphol. Hoewel we niet als laatsten instapten, werden we door het altijd geïrri teerd en gestresst ogende grondpersoneel van Air France als het ware het vliegtuig in gekeken. Na een voorspoedige reis, met overstap in Parijs, landden we aan het eind van de ochtend in Barcelona. Reis en onderdak Vliegen naar Barcelona is niet echt goedkoop. Je moet rekenen op een bedrag tussen de 400 en 500 gulden. In het vliegtuig zul je veel land genoten zien die je tijdens het weekend nog vaker zult tegenkomen, daarover later meer. Onderdak vinden mag buiten het hoogseizoen geen probleem zijn. In elke prijsklasse is er een ruime keus. De kans is wel aanwezig datje een paar hotels of pensions zult moeten proberen voordatje echt beet hebt, want in Barcelona zijn altijd toeristen te vinden. Wij slaagden bij Hotel Aneto (Carmen 38) op een kleine 100 meter van de Ramblas, het toeristisch zenuwcentrum van de stad. Een schoon, maar wel gehorig één-ster- renhotel waar je voor 40 gulden per nacht per persoon een kamer met badkamer hebt. Wie echt goedkoop uit wil zijn, kan ook voor iets meer dan een tientje op de slaapzaal van een pension gaan liggen. Kaartjes voor Barcelona Nadat we onze spullen in Hotel Aneto hadden 48 achtergelaten, gingen we direct naar Camp Nou om kaartjes voor de wedstrijd Barcelona - Real Mallorca te bemachtigen. Omdat de kaartver koop nog niet begonnen was, besloten we een kijkje te nemen in het museum en het stadion. Er staan een hoop bekers en andere prullaria, maar echt geweldig is het niet. Er is bijvoorbeeld geen echte Cruijff-hoek ingeruimd, zoals Ajax dat wel gedaan heeft. Het stadion zie je ook als je naar de wedstrijd gaat, dus daarvoor hoefje het ook niet te doen. 's Ochtends is er kaartver koop van tien tot één uur en later op de middag nog eens vanaf half vijf. Kaartjes worden ver kocht buiten de omheining van het stadion rechts van de hoofdingang. De kaartjes zijn er in diverse prijsklassen. Koop de goedkoopste kaartjes voor de tweede ring, daarmee kom je 'overal'. Metro en Montjuïc Verzekerd van kaartjes voor de wedstrijd kon den we met een gerust hart Barcelona gaan ver kennen. Om van het mooie weer te genieten besloten we te gaan uitwaaien op de Montjuïc, één van de bergen die deel uitmaken van de stad. Dankzij de geweldige metro konden we binnen de kortste keren aan de beklimming beginnen. De metro van Barcelona is vergelijk baar met die van Londen, iedere lijn heeft zijn eigen kleur. De metro's zijn goedkoop, schoon en stinken niet. Daar kan het GVB nog een punt je aan zuigen. Het handigst is een tienrittenkaart, als je daar handig mee omspringt kun je er pre cies een lang weekend mee doen. De Montjuïc biedt in alle richtingen een fantas tisch uitzicht over Barcelona en de Middellandse Zee. Een ideale plek om de drukte van de stad te ontvluchten en op en rond de middeleeuwse burcht te genieten van de frisse zeewind. de ajax ster nr. 30

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 48