had men qua tekst dan ook weinig toe te voe gen. Van meer niveau waren de prachtige elftal foto's. Kijkend naar het uitshirt van 1963 rijst de vraag of dit shirt niet als model zou kunnen die nen voor alle toekomstige uitshirts. Daarna was het sympathieke Ons Amsterdam aan de beurt. Waarschijnlijk voelde men zich verplicht er ook iets aan te doen, want hun bij drage aan het jubileum kwam niet echt uit de verf. Een algemeen verhaaltje met bekende foto's oogt niet bijzonder sterk, terwijl toch is aangetoond (zie Hard Gras) dat nog lang niet alle jubileumpaden zijn platgetreden. Dat bewees ook het borstenblad Panorama. Daar weet men tenminste hoe het hoort. Eén lijst met simpelweg de honderd belangrijkste Ajacieden en bovendien een lijst waarover gediscussieerd kan (moet) worden. Wat te den ken van de eerste plaats voor Bobby Haarms. Natuurlijk, Bobby Haarms is Ajax, maar Johan Cruijff heeft Ajax gemaakt tot wat het is en zou daarom de onbetwiste nummer één moeten zijn. Wat te denken van de 28s*e plaats voor één van de DAS-redacteuren? Waarschijnlijk heeft Panorama (zeer terecht) gemeend ook suppor ters in de lijst te moeten opnemen en daarmee is dit het enige blad dat de invloed van suppor ters op waarde weet te schatten. Het einde van de test kondigde zich aan. Wim Bosboom, fervent aanhanger van het konings huis, begon door DAS nr. 29 te bladeren. Dat dit supportersperiodiek zichzelf tot koninklijk num mer had gebombardeerd kon hij niet erg waar deren. Na het lezen van 'Who the fuck is...Hans?' was de boot helemaal aan. Hij beweerde onder valse voorwendselen te zijn geronseld en verliet woedend het DAS-kantoor. Frits Bom kon er niet om malen. De voor aan vang van onze test nog gevulde drankkast was door Frits inmiddels leeg opgeleverd. Hij legde zijn hoofd op tafel en begon even later hard en onregelmatig te snurken. De laatste bijdragen aan het jubileum zijn er daardoor bij ingescho ten. Leesbaarheid Kaft Verkrijgbaarheid Uitstraling gelijmd gelijmd gebonden gelijmd gelijmd geniet krant krant geniet geniet geniet geniet geniet gelijmd gelijmd geniet geniet geniet makkelijk redelijk makkelijk redelijk redelijk makkelijk makkelijk moeilijk makkelijk moeilijk makkelijk makkelijk makkelijk redelijk makkelijk makkelijk moeilijk Eindoordeel 4 5 1 7 10 DAS keus voordelige keus duurste keus 9 6 15 13 16 12 14 3 11 17 buiten mededinging sl) E. Vermeer en M. van Hoof s2) R. v Zoest, D. Endt, S. vd Zee, C. Berenschot a) zonder korting fl. 125,00 b) 0,67 Ajax-min. per fl. 1,- o) onbekend met plaatjes enkele plaatjes zonder plaatjesa 1) Leesbaarheid onleesbaar moeilijk leesbaar I leesbaar goed te lezen makkelijk leesbaar onbekend 2) Uitstraling Ajax-onwaardig twijfelachtig I Ajax-waardig zeer Ajax-waardig 100% Ajax onbekend de ajax ster 47

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 47