De consumententest Ajax 100 jaar flit- f'i XT - Rond het honderdjarig bestaan van Ajax is een groot aantal publicaties verschenen. Het waren er zoveel dat er voor de con sument nauwelijks nog een touw aan vast te knopen was. Daarom heeft een DAS-panel, aangevuld met Wim Bosboom en Frits Bom, alle producten aan een kritische test onderworpen. Wat was op basis van de prijs/prestatie-verhouding de beste keus? Lees het in de consumententest. Aanvankelijk zaten we nog enigszins onwennig tegenover elkaar. Aan de ene kant wisten we als DAS donders goed dat we met Bosboom en Bom twee regelrechte consumententestkanonnen in huis hadden gehaald. Anderzijds twij felden we sterk of het tussen twee zulke sterke persoonlijkheden en het DAS-panel wel zou klikken. Gelukkig waren we het er al snel over eens dat het belang van de consument voorop diende te staan en dat van de Ajax-sup- porter in het bijzonder. Wim Bosboom zette daarvoor zonder problemen zijn persoonlijke bezwaren tegen DAS opzij en Frits Bom maakte na een blik op de goed gevulde drankkast helemaal ner gens meer een punt van. Daar zaten we dan, aan een tafel met in het mid den een immens hoge stapel Ajax- gevoel. Waar te beginnen? Na een willekeurige greep hadden we ineens met het semi-intellectuele HP/De Tijd in onze handen. "Ajax-jubi- leum: Thuis bij de F-Side" meldt de voorpagina. Het artikel opent met de volgende zinnen: "Ze gaan door voor relschoppers, hooligans, het gajes op de tribune. Maar zijn het wel van die monsters?" Vervolgens doet men in het artikel geen enkele poging het ongenu anceerde, stereotype beeld van voet balsupporters te ontkrachten. Bovendien is het artikel weggepropt achterin een speciaal Boekenweek nummer. Iedere verhouding is zoek: 50 pagina's vallen dit jaarlijks terugkerende evenement ten deel, terwijl de F-Side het met een scha mele 6 bladzijden moet doen. Een gemiste kans, want hier viel abso luut meer van te maken, aldus de leden van het DAS-panel. Wim Bosboom echter zag zijn vooroorde len bevestigd en was zeer content met deze bijdrage aan het jubileum. Dit smaakt naar meer, moet hij gedacht hebben, want hij begon druk de stapel door te snuffelen op zoek naar zijn lijfblad De Telegraaf. Het panel moest hem teleurstellen. We hebben deze fatsoensrakkers krant tijdens het wachten bij de afhaalchinees of de snackbar wel enkele malen doorgebladerd, maar nauwelijks lezenswaardige zaken omtrent het jubileum kunnen ontdek ken. Waar men vroeger nog als eer ste de laatste geruchten over transf- de ajax stei

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 44