JPd0ARIW^ Amsterdam, maart 2000. Beste Ajacied, Deze zomer kan het in de Amsterdam Arena niet meer stuk (tenminste, als de F-Side zich rustig houdt)! Zoveel wereldsterren tegelijk zijn er in Amsterdam nog nooit geweest (moet je eens op de wallen gaan kijken hoeveel wereldsterren daar met een baard en snor lopen). Er zijn voor het Euro- toernooi geen kaarten meer te krijgen. Maar Ajax heeft voor u een prachtig alternatief. Je kan nu al kaarten kopen voor het 100-jarig Jubileum-toernooi. Dit wordt voor de eerste keer smikkelen en smullen zonder 'Arenakaart'. Natuurlijk heeft u als seizoenkaarthouder voor rang en korting. Wat wij u echter niet kunnen vertellen is dat er hier niet een klein addertje onder het Arenagras zit maar een grote wurgslang. Want als u nu naar de sens gaat kunt u een kaart kopen met een knaak korting (als Barca niet zoveel geld vroeg om mee te doen aan het toernooi, had u drie gulden korting gehad). U zit dan, helaas voor u, niet op uw eigen plaats, maar in de hoek. U weet wel diezelfde hoek waar u op school ook in zat. Zo'n hoek waar je in de stad in gaat pissen (wild- plassen voor de de bobo's onder ons). Helaas zijn er bij Ajax geen wereldsterren meer! Deze zitten nu bij de concurrent, wat een eeuwfeest! Wij zijn trouwens vergeten u te feliciteren met uw club, stom stom stom, bij deze dan. De datum dat dit wereldtoernooi plaats vindt is vri jdag 3 en zondag 5 augustus, of is het dan 4 en 6 augustus? Stom van ons dat wij zoiets in een brief plaatsen. Ach, gelukkig heeft Joark als hij zijn stukkie 'Joark orakelt' voor DAS schrijft ook tienduizend fouten in zijn opstel, dus dat moet kunnen. Het wereldtoernooi waar u natuurlijk naar een B-elftal gaat kijken, want de wereld sterren zijn blijven hangen op de wallen, sorry. Als echte Ajacied heb ik natuurlijk het Ajax-sup- portersprogramma van Zembla gezien. Ik heb maar even niet verteld dat ik een behangrol vol negatieve geluiden heb over het stadion, de 'Arenakaart', de zitplaatsen, het supporter shome, het spel, het gras, het Ajax-spel, de spelers, de jeugd, de bobo's die wij voortrekken en alles gratis geven! Zoals de Kick-Off, de kaarten, de drank, enz. Het supportertje pesten en niet te vergeten het club-embleem waar ik in Zembla over zei dat het oude embleem een zwarte smurrie was. Ik bedoelde hier natuurlijk Baba en Viervoet mee. Nee, gewoon in de camera zeggen: "Ze willen niet met mij praten!!!" Via deze weg wil ik u vragen om wat minder te fluiten naar uw club. Wij denken steeds dat het rust is op de eretri bune. Wij weten ook dat vroeger de spelers met de borst vooruit het veld opkwamen en dat we de tegenstander gek speelden en dat de spel ers het gras opvraten en dat terwijl er weinig loon was. Dat wij zelfs met tien man de tegenpartij onder druk zetten en gewoon wonnen met een nulletje of tig. Sorry, ik dwaal af. Het lijkt wel of ikzelf honderd geworden ben. Ik hoop dat u genoten heeft van de revue want daar hebben wij precies in laten zien hoe de supporters denken over ons en hoe de verhoudingen momenteel liggen. Zemla had beter dit uit kun nen zenden! Dan had ik ook niet hoeven doen alsof ik niet weet wat de supporters eigenlijk willen. Weet u trouwens dat u nu al uw seizoenkaart kunt bestellen? U krijgt dan als echte trouwe Ajacied 5 gulden korting en u kunt naar 17 wedstrijden in plaats van 13 wedstrij den. Een heel fijn honderdjarig bestaan toegewenst. Ondergetekende M. VAN PRAAG, ook in het jaar 101 uw voorzitter. Lieve mijnheer Van Praag: u ook gefeliciteerd met onze club. En wij weten dat als wij de naam van Frank Kales zien op de naar ons gestuurde post, hij ook namens u tekent. Wij hebben geho ord dat er een oefenwedstrijd wordt gespeeld buiten het toernooi. Een 100-jarige gift, dat moet dan speciaal voor de seizoenkaarthouders zijn! Gelukkig, want van de 17 wedstrijden ben ik er 10 niet geweest. Een mooie vergoeding en beter laat dan nooit. Het toernooi is op 4 en 6 augus tus, denk ik. Net als u ben ik ook honderd gewor den dus ik weet het ook niet meer zo goed. Inderdaad, de uitzending van Zembla was voor echte Ajacieden en ik heb hier van genoten. Dat 42 de ajax ster nr. 30

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 42