GAME door Opa Spoor AJAX 3 AJAX 4 SPARTA 2 AZ 1 ZONDAG 9 APRIL, 18.00 UUR ZONDAG 16 APRIL, 14.30 UUR Aiveladze (14), Verlaat (60), Laudrup (73) Arveladze (45,60), Gronkjaer (72), Winter (88) Nielsen (29), Marbus (50) Bosman (44) Aantal Ajacieden: 35.000 Aantal Ajacieden: 36.000 Man of the match: Van Huiten Met dank aan: moens voor het in de wed strijd terugbrengen van Ajax Sparta thuis, normaal gesproken een eitje, weet iedere fervente Ajacied. Dit seizoen is echter alles anders, dus ook Ajax - Sparta. Voor de wedstrijd wordt er door Zuid vrolijk gezongen dat leo zijn biezen heeft gepakt. Spartanen zingen dat zij de nummer één van Rot terdam zijn. Eindelijk ben ik het eens met wat supporters van de tegenstander zingen. Ik zie de aankondiging van het toernooi begin augustus. Oh wat zijn we blij om Ajax 2 hier te gaan zien onder leiding van Louis (weghaal) van Gaal. Oh ja, ook Overmars en Bergkamp komen. Ik kijk er al naar uit????? Arveladze begint in de spits omdat Machlas nog wel een paar maandjes weg is na zijn struikelpar tij over de pollen van de Arena. Ajax krijgt tegen Sparta wat het vroeger altijd kreeg: een vroege voorsprong. Mooie demarra ge Jesper. Daarna is het alweer over en uit. Ajax is niet meer gewend aan een voorsprong. Chaos in de verdediging, Grim moet in zijn doel blijven: 1-1. Sparta heeft dan al wat gele kaarten ontvan gen, waarvan sommige zeer dubieus. Na rust is het centrum van de verdediging nog aan de thee wanneer Sparta op 1-2 komt. Na de gelijkmaker van Verlaat (weer een assist van Jesper) is de lol er vanaf. Van Huiten geeft twee Spartanen rood. Tegen negen man komt Ajax amper aan voetballen toe. Alleen dankzij een penalty van Laudrup wint Ajax. Opluchting over heerst na afloop, niet de blijdschap. Oh ja, zelfs in deze wedstrijd is er ook weer een MOTM, schandalig gewoon! Zaterdag voor de wedstrijd staat op teletekst dat de wedstrijd is uitverkocht. Logisch voor zo'n wedstrijd. Helaas blijven er zo'n 15.000 man weg?!?!?! Misschien zijn de seizoenkaarten toch te goedkoop? (doordenkertje hoor!). De eerste helft lijkt voorbij te gaan zonder dat er iets spectaculairs gebeurt. Wat halve kansjes en dan heb je het wel gehad. Van Egmond heeft dan al aar dig wat met gele kaarten gestrooid. Het lijkt wel op een revanche-actie op Van Huiten vorige week. Van Egmond marchandeert met de regels wanneer hij AZ-spelers geen kaarten geeft voor acties waarvoor bijvoorbeeld Witschge zomaar geel krijgt. De wed strijd moddert door tot vlak voor rust Bosman geheel vrijstaand een voorzet uit een vrije schop in kan kop pen. Misschien had Grim er toch iets meer mee kun nen doen. Uitkomen? Meer coachen? Ajax lijkt nu al reddeloos verloren. Kakkerlak moens redt Ajax vlak voor rust door een schuivertje van Knopper los te laten: Shota glijdt de 1-1 in. Na de rust krijgt Witschge rood. Het zat er al een beetje in. Het moet gezegd: zo'n overtreding maken met geel op zak is niet slim. Van Egmond wordt ver volgens "hartelijk toegezongen". Gelukkig voor Ajax stapt hij daarna even van het veld. Dries Boussatta is terecht boos. Hij wordt toch ook toegezongen? Op een manier Zuid onwaardig overigens. Na de time-out begrijpt Ajax waarom we op de tri bune zijn geklommen. Om Ajax te zien werken. Met z'n tienen gebeurt dat dan ook. Eindelijk! Ajax komt op 2-1, rebound Shota. AZ raakt de paal. De 3-1 door een prachtig doelpunt van Jesper geeft het gevoel van bevrijding. Shota redt daarna op de doellijn. Winter scoort vlak voor tijd de 4-1Zuid zingt dat we voortaan maar met tien man moeten voetballen. Er is dan ineens meer bezieling. Blijft een rare en zeer trieste constatering. 40 de ajax ster

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 40