REDACTIE Hierbij alweer de laatste DAS van het seizoen en wat voor een seizoen. Een aaneenschakeling van dieptepunten, waarbij hèt dieptepunt de wedstrijd rondom het 100-jarig bestaan tegen FC Twente was. Wat één groot feest had moeten worden werd voor de spelers (een nederlaag tegen Twente), trainer (Wouters rot op!), directie (Kales rot op!), bestuur (Van Praag is een kakkerlak!) en supporters (er was niets voor hen georganiseerd en de nederlaag tegen Twente) één grote deceptie. Het leidde indirect tot het ontslag van Jan Wouters. De al door iedereen verwachte aanstelling van Co Adriaanse was daarmee een feit. Een ander dieptepunt is de eenmalig verlaagde oplage van dit blad. Gezien de verwachte lage opkomst bij deze laatste thuiswedstrijd willen wij niet het risico nemen om met een grote hoeveelheid onverkochte nummers te blijven zitten. De redactie heeft zich dit seizoen regelmatig afgevraagd of wij wel door moesten gaan met het maken van dit fanzine. Het scheelde dan ook niet veel of we hadden het bijltje er bij neergegooid. De vele tijd die met het maken van een fanzine is gemoeid, begint namelijk steeds meer druk op het privéleven te leggen. Gelukkig wist Michael van Praag ons met zijn opmerkingen, o.a. in Sportweek (zie You what, biz. 22), in het programma Zembla en met zijn toneelspel in de Musivue, weer over de streep te trekken. Michael, bij deze bedankt, we zijn weer tot op onze botten gemotiveerd. Om de tijdsdruk wat weg te nemen gaan we wel over tot het maken van zes nummers per seizoen in plaats van zeven. Met deze laatste DAS nemen we ook afscheid van het instituut Bobby Haarms die voor ons gevoel 100 jaar in dienst is geweest van Ajax. Nooit geen 'ta-ta-ta-ta-ta' meer dat schalt over de trainingsvelden tijdens zijn zo bekende hersteltrainingen. Wij wensen Bobby een rustige oude dag met zijn vrouw toe en bedanken hem voor alles wat hij voor Ajax heeft betekend (zie blz. 9). Speciaal voor hem zal van daag de Ajax Marsch weer uit de luidsprekers schallen. Laten we Bobby een plezier doen en met z'n allen dit prachtige lied meezingen. Voor degenen die nog steeds de tekst hiervan niet kennen, hebben we deze rechts onderaan blz. 2 afgedrukt. Afscheid is ook onvermijdelijk voor Hans Westerhof, die bij ons een onuitwisbare indruk heeft achterge laten door zijn grandioze toneelprestatie (even werd er voor zijn leven gevreesd) bij de wedstrijd tegen Den Bosch. En van verschillende spelers die op het beruchte lijstje staan van Frank Kales, al is bij het ter perse gaan van dit nummer nog volstrekt onduidelijk welke spelers dat zullen zijn. Wij wachten gelaten af met welk lijstje Co Adriaanse op de proppen komt om zijn selectie op peil te brengen. Duidelijk is wel dat Danny Blind weer een rol gaat vervullen bij Ajax, waarschijnlijk als trainer van de jeugd, en dat Peter Boeve (als assistent van Co) en Kees Zwamborn (als Directeur Opleidingen) terugkeren bij Ajax. Als we toch over afscheid bezig zijn, ook UMBRO moet er aan geloven. Na jarenlang onze kled- ingsponsor te zijn geweest worden zij, helaas maar waar, afgelost door adidas. Als alles loopt zoals gepland zullen er namens UMBRO bij de aankoop van deze DAS enkele afscheids-souvenirtjes wor den uitgereikt, om hiermee alle supporters te bedanken voor hun steun in de afgelopen jaren. Dit afscheid had voor ons niet gehoeven, maar wie zijn wij? Dat sommige supporters nog steeds geen definitief afscheid van De Meer hebben genomen, kun je zien op de op 19 april j.l. genomen foto op bladzijde 36. Kippenvel! Wat valt er verder in dit nummer te lezen? Uiteraard de acties rondom de wedstrijd tegen Den Bosch (blz. 4 en 5), die helaas voor tweespalt onder de supporters hebben gezorgd. Vooral op internet laaide na afloop van de half geslaagde boycotactie in Den Bosch een felle discussie op tussen voor- en tegen standers (AXIOS). Met nadruk willen wij verzoeken de rijen weer te sluiten zodat alle neuzen weer dezelfde kant op wijzen. Vanaf bladzijde 14 'Who the fuck is', met dit keer een indrukwekkend inter view met een hoogbejaarde, maar zeer krasse Ajacied, die absoluut geen blad voor de mond neemt. We blikken ook nog even terug op de festiviteiten voor de supporters rondom Ajax-100 jaar en dan hebben wij het natuurlijk over de grandioze fietstocht langs allerlei historische, voor Ajax belangrijke, plaatsen. Ook de andere party's komen aan bod, lees er alles over vanaf bladzijde 30. Ook nemen we nog even allerlei literatuur op de korrel die is verschenen in het kader van 100 jaar Ajax. Uiteraard ont breken de bekende rubrieken niet en hopen hiermee een waardig nummer te hebben gemaakt om het zeer bewogen seizoen 1999-2000 achter ons te laten, zodat wij ons kunnen richten op het seizoen wat komen gaat, al dan niet met Europees voetbal (bij het ter perse gaan nog niet bekend). Wij wensen een ieder een prettige vakantie en tot augustus! de aiax ster nr. 30 3

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 3