Ajax is rood en wit! In de vorige DAS heb ik mij kwaad gemaakt over de vele, onterechte wijzigingen met betrekking tot de uitstraling van Ajax, De clubhistorie en de smoel van de club is aangetast en het lijkt wel of sinds dien de ziel uit de club is. ledereen is het er over eens dat de club kapot gemaakt wordt door men sen zonder clubliefde. Dat de club door merchan dising extra geld probeert binnen te halen is logisch, en dat daarom een eenvoudig, slecht lij kend clubembleem wordt gemaakt begrijp ik omdat het Ajax-embleem niet echt uit de verf komt op een potlood. Waar de opbrengst echter blijft...? Wat ik nu niet begrijp is dat wij hier ook aan meedoen. Kijk straks voor de gein eens om je heen. Ajax is de club in het wit met een rode baan, maar ruim de helft zit met blauw-wit op en aan zijn lijf. De Griekse God heeft plaats gemaakt voor een Jodenster. En de naam Ajax hoor je nog spora disch, want Ajax is vervangen voor Joden. Waarom? Omdat een stel kakkerlakken decennia terug riep: we gaan naar de Joden toe? In elke nieuwe song waarin plaats is voor een naam met twee lettergrepen wordt tegenwoordig de naam Joden ingevuld. Wat is er mis met Ajax? Amsterdammers zijn een trots volkje, maar scha men wij ons voor de club? Israëlische vlaggen in plaats van de Amsterdamse, wat is er aan de hand? Er lopen mensen met shirts uit andere com petities rond, is Ajax dan een noodoplossing? Eigenlijk ben ik supporter van, noem eens wat: Liverpool, maar dat is te ver weg, dus ga ik maar naar Ajax? IK SCHAAM ME DOOD! Als we echt serieus genomen willen worden door het bestuur, laat dan merken waar je voor staat! Ik ben een Ajacied, dit is mijn club en ik ben er trots op, de club met dat witte shirt en de rode baan met de Griekse God als clubembleem. Ajax is de club, Ajax is de naam. AJAXI/JAX! AJAX! Mooi he? Edwin Westland. Naschrift redactie: Dus voor een Ajax-potlood moest het oude embleem verdwijnen? Bull-shit My name is Adam and I'm mailing from Poland. I've already read your article about Polish fans (DAS 27, red.) I wonder who wrote that one, I suppose somebody who never has been to Poland. Obviously, we are not as rich as your nation is, but not everything written in that article is true. It is not true that Polish fans are agressive while suppor ting the national team. There is always great atmosphere and nobody takes care which club he/she supports. Then there is only national team. Watch for example, POLAND v ENGLAND (sept. 1999, Warsaw). There were some English fans provoking the police, but Polish fans were great. It is a pity that we do not participate in EURO 2000. We would convince you, that Poland is an europe- an nation, not "barbarians from the east" as your article suggests. And Polish fans have money not only for alcohol, but for many things more. If you do not know that, walk in the summer along Damrak and you will see many of Poles sitting and eating in the restaurants. I was supporting my national team in Sweden and I was talking with Swedish fans expecting "polish hools". They were disappointed; there were no "polish hools", only several thousands ordinary supporters... In the Polish division we have hooliganism, but it is almost everywhere (England, Spain and Italy-ras- cism, Holland etc.). So far I remember, that one Ajax's fan was killed while fighting againts feyen- orders, a few years ago. I'm an Ajax-supporter and I follow the Dutch competition and I heard several times about hooliganism in Holland. So, why you suggest that Polish fans are the biggest problem in Europe??? As far as I know only Ajax, feyenoord and psv have many fans and spectactors. Others have much less. Matches in the Polish division are not watched by many supporters, but for instance in Szczecin when Pogon is playing there are 15.000-20.000 supporters and nobody fights. I will always support Ajax, but please (a.u.b.) do not publish that kind of bull-shits. I hope you will chan ge or remove that article. Groet uit Polen, Pozdrawiam. Adam. adidas (1) Hoewel ik geen Ajax-supporter ben, moet het mij van het hart dat jullie een goede en kritische site maken... Wat betreft het nieuwe Ajax-tenue, tsja daar kan je alleen maar triest van worden. Ongeloofelijk dat er toestemming is gegeven voor die drie commerciële strepen. Maar het is niet alleen bij jullie dat een knieval wordt gemaakt voor de commercie, dat gebeurt bij elke club en ik weet zeker dat alle echte voetbal-supporters in Nederland echt kotsmisselijk worden van de com mercie die de ware essentie van het voetbal aan tast. Zelf kom ik uit rotterdam en heb een seizoen kaart voor zowel feyenoord (sorry) en Sparta en ook daar is het één en al commercie wat de klok slaat. Kijk eens naar het al meer dan 120 jaar oude Sparta-shirt, dat ziet er niet meer uit. Het enige wat we kunnen doen is continu protesteren tegen al die zakkenvullers die voor poen de clubs in het betaalde voetbal verkwanselen... Koop dat shirt niet en je zal zien hoe snel ze terugkomen van die drie commerciële strepen. Sterkte, Mark. 38 de ajax ste

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 38