Redactie DAS Postbus 4097 2003 EB Haarlem pi_alfa@euronet.nl de ajax stei 37 de redactie behoudt het recht een brief in te korten, de mening van de schrijver hoeft niet de mening van de redactie te zijn. Drie T's en drie S en Ajax stond altijd voor de drie T's: triomf, trots en traditie. En de drie S'en: sfeer, stijl en sup port. Triomf heb je niet zeif in de hand, maar Ajax heeft door een zeer slecht aan- en ver koopbeleid de selecties zo weten te vernache- len (verneuken) dat niemand meer bang is om tegen Ajax in het veld te treden. Dat was in De Meer wel anders zoals iedereen zich nog wel weet te herinneren. Dit brengt ons op trots. Spelers waren trots om te spelen in dat mooie shirt en supporters wisten al dan niet op ludie ke wijze en soms gepaard met geweld hun lief de voor Ajax te uiten. Zelf heb ik vaak genoeg tijdens Europacup-wedstrijden genoten van de typische Amster-damse humor en de contac ten die je legde met andere buitenlandse sup porters. Trots ben ik nu alleen op de presta ties en supportersacties in het verleden. Traditie was altijd onlosmakelijk aan Ajax ver bonden, zowel het sinds de jaren dertig bijna niet meer veranderde shirt als de manier waar op de oude helden en typische clubmensen vereerd werden. Aan deze drie T's kunnen wij niet veel veranderen. Aan de drie S'en kunnen we wel wat doen. De sfeer van De Meer is niet meer. Ook de nieuwe F-Side (de oude F- Side is meegestorven met De Meer) die altijd bekend stond om zijn inventief en creatief gezang en het onvoorwaardelijk steunen van je club heeft zich erg laten kennen door meer te kankeren dan te supporten en als papagaai en stomme melodieën van clubs zoals Utrecht en Twente mee te balken. Gedraag je eens zoals bijvoorbeeld die Bradford- en Manchester City-supporters die altijd zingen en hun club, al staan ze met weer een nulle tje of zo achter, toch blijven steunen. Begin weer met het zingen van klassiekers en inven tieve songs dan komt door ons support op de tribune de herkenbare Ajax-stijl op het veld vanzelf wel weer terug. Stef, vak 126. Wij van 408 vinden het triest dat in deze omstan digheden zo'n goede trainer of vriend van Ajax (Jan Wouters), door zijn eigen spelers aan de kant Ij wordt gezet terwijl het eigenlijk aan de spelers heeft gelegen. Wij vinden het jammer dat Kales niet eerder ingegrepen heeft. De kwestie Dani met Atletico Madrid heeft onze Jan ook niet veel goed gedaan. Alles wat onze aanvallende middenvelder aan instructies kreeg liet hij varen. Maar hij heeft ook zijn goede kanten. Al met al wensen wij Jan veel succes met het verdere verloop van zijn car rière. Groeten van 408 (Jochem). Beste DAS-redactie, Nu het aanstellen van Co een feit is, zullen we dan een keer proberen niet sceptisch te zijn? We moe ten VOLLEDIG achter onze club staan! Voor wat betreft deze trainer, geef hem een echte kans. Jullie hebben veel invloed op de "zingende" ach terban, het lijkt mij verstandig om ons team vol gend jaar echt te steunen i.p.v. nu al te beginnen met een sceptische houding tegenover de nu zeke re trainer van Ajax-één. Wie hadden jullie dan als trainer willen zien, buiten Cruijff? Wanneer zullen we ons echte logo weer terug krijgen? Verder vind ik trouwens wel dat jullie fantastisch werk doen voor de supporters en een geweldig blad hebben! Groeten, Joris (vak 125). Naschrift redactie: Wij gaan in principe altijd voor het beste, in dit geval dus voor Cruijff. Ajax had gewoon wat meer moeite moeten doen om hem te krijgen. Wie goed naar Cruijff luistert, wat overigens niet gemakkelijk is, weet dat hij het dolgraag had willen doen, maar dan wel onder zijn voorwaarden. En daar wringt het nou net met mensen als Kales en - met name - Van Praag. Desondanks zullen wij Co uiteraard een echte kans geven, wat niet wegneemt dat we hem gezien het verleden kritisch zullen volgen. Wat dat betreft gaan we volledig mee met de visie van mr. Ed Ad van Eunen (zie blz. 11).

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 37