0 N c O WIJ VA "Dries Boussatta je moeder heeft een snor" zingt de F-Side op zondag 16 april jl. Of de moeder van Dries nu wel of geen snor heeft, dat doet er eigenlijk weinig toe, maar dat de creatieve armoede van het veld nu ook al is overgeslagen naar de tribunes vind ik wel heel erg frappant. Toen de F-Side nog gewoon nog vak F heette, was ook ik een trotse bezitter van een seizoen kaart van dit, ook toen al, meest luidruchtige deel van het stadion. Originaliteit stond toen echter erg hoog in het vaandel geschreven. Zo kan ik mij nog zeer goed het eieren gooien in de kuip herinneren. Dozen vol met eieren waren mee gesmokkeld naar de rotterdamse burcht. In die tijd werden wij altijd ergens tegenover vak s op de tweede ring geplaatst. Dat dit een mooi punt was om de argeloze feyenoord-supporter onder vuur te nemen met als motto "tik es een eitje" had niemand kunnen bedenken. Dat op 17 september 1972 tijdens de verloren wedstrijd tegen feyenoord geheel vak s werd leeggeveegd (ik dekte de achterhoede!!!) zie ik de huidige generatie ook niet nog eens over doen.Kortom, armoede troef op het veld maar zeker niet in het minst op de tribune. Dat een groep modale NEC-supporters in staat is als trendsetter te fungeren doet het ergste voor de toekomst vrezen, of is dit nu de zo veel besproken nivellering? Als je zoals ik door de weeks langs de diverse voetbalwedstrijden aan het zappen bent, kom je het regelmatig tegen. De oerwoudgeluiden, vroeger de bananen en ik was er altijd wel een beetje trots op dat dit bij ons eigenlijk nooit gebeurde. Ik hoop niet dat met deze actie een nieuwe trend in de Arena is ingezet, want dan zal ik mezelf toch wel eens moeten afvragen of ik hier nog wel mee in verband gebracht wil wor den. Het moet echter ook niet overdreven worden, want als ik diezelfde avond in het discussie-pro gramma van Ruud ter Weyden, de anus van Johan Cruijff, Johan Derksen hoor schijten, begin ik spontaan braakneigingen te vertonen. Henk Spaan raakte de spijker juist op z'n kop met zijn uitspraak dat het eigenlijk helemaal geen discriminatie is, maar het irriteren van de "vijand". Zo is het eigenlijk ook zo dat suppor ters die het over @#$%&-Joden hebben niet per definitie een hekel hebben aan die bevolkings groep. Eigenlijk hebben Ajax-supporters ook helemaal geen hekel aan boeren (zo goed Lola!!!) of homo's uit Breda. Wat ik echter wel vind is dat er niet klakkeloos achter trends aangelopen moet worden en zeker niet als die uit Nijmegen komen. 36 de a ix ster

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 36