CONCERTGEBOUW Dit was één van die feestjes die de suppor ters een doorn in het oog is. In plaats van op zaterdagavond gewoon een voetbalwedstrijd te spelen en er zo voor alle supporters een feest van te maken, viert de jarige zijn ver jaardag zonder de fans die door dik en dun de club hebben gesteund. Als je toch naar zo'n feest wilt, dan gaan met enige gliperva- ring deuren open die voor anderen gesloten blijven. Maar glippen naar een verjaardags feest in het Concertgebouw? Het is een vreemde gewaarwording. Toch kon een samen met zijn vriendin door nachtelijk Amsterdam keuvelend redactielid de verleiding niet weerstaan om tussen een tv-ploeg door naar binnen te lopen. Omdat ze net zo casual waren gekleed als de met appa ratuur slepende roadies, vielen ze bij de beveiliging niet op. Dat was anders op het moment dat ze tussen de in het lang' en 'rok- kostuum' getooide genodigden liepen, waar van velen het dan ook niet konden laten om minachtend de neus op te halen. Je zag ze denken dat "die Van Praag toch eens wat selectiever moest zijn in het uitkiezen van zijn gasten". Maar goed, de drankjes, saté en haring waren van een goede kwaliteit, en het al ruim 25 jaarAjax sponsorende redactielid voelde zich dan ook niet in het minst bezwaard om eens iets van Ajax terug te nemen. Een opvallende gast was Roelf de Boer, die zijn laatste dagen slijt als voorzitter van de Federatie Supporters Verenigingen, in geani meerd gesprek met Hans Hoevenberg, de anonieme bestuurder bij de SVA (waarover spraken zij?). Ook opvallend waren de diver se hoofdstewards, nu niet in rood maar in stemmig zwart gekleed. Dat de tijden veran derd zijn bleek wel dat het redactielid vrien delijk door hen werd toegeknipoogd, waar hij twee jaar geleden als ongewenste gast zou zijn afgevoerd. De enig zichtbaar aanwezige speler was een verwoed aan de roulettetafel gokkende Ferdi Vierklau, waardoor het voor insiders duidelijk werd dat hij de volgende dag tegen Twente niet verder dan een tribu neplaats zou geraken. Uiteraard had de DAS-redacteur een stapel tje DASSEN paraat. Gezien de besloten loca tie zou verkopen wel eens strafbaar kunnen zijn en dus werd besloten om ze gratis uit te delen aan hen die daadwerkelijk iets voor Ajax hebben betekend. Uiteindelijk werden er liefst drie uitgedeeld, één aan Gerrie Mühren ("hee, leuk, bedankt"), één aan Robbie de Wit ("geweldig") en één aan Pietje Keizer ("de vorige was wel aardig"). Daarna werd beslo ten naar huis te gaan, want zo gezellig was het nou ook weer niet. Maar dat viel niet mee. De uitgang werd namelijk gebarricadeerd door twee in te nauwe pakken gestoken zware jongens, die meldden dat er buiten ste vig werd gevochten tussen F-Side en politie. Een bobo meldde hierop stoer van "Dan knokken we toch even mee" maar slikte bijna zijn tong in toen hij de DASSER "Laat mij dan maar naar buiten gaan, want ik ben ook van de F-Side" hoorde zeggen. De kleerkasten waren echter niet te vermurwen, niemand mocht eruit. Dan maar de diverse nooduit gangen opgezocht. Die bleken echter alle maal te zijn vergrendeld, zodat het zojuist opgekomen idee om de F-Siders hierdoor naar binnen te smokkelen niet ten uitvoer kon worden gebracht. Uiteindelijk maar weer terug gelopen naar de hoofduitgang, waar iedereen inmiddels weer gewoon naar buiten kon. De F-Siders waren weer in het donker opgelost. Buiten aangekomen zag je wat schade aan het gebouw maar tegelijk ook dat er nog een 2e etage was die binnen over het hoofd was gezien. Dat verklaarde dan gelijk waarom er geen directieleden en bestuurders van Ajax werden gespot. Hoewel de woede van supporters begrijpelijk is, was het vernielen van ramen waarachter ook wel wat échte Ajacieden zaten, niet nodig. Maak dan gewoon je eigen feestje! de ajax ster nr. 30

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 27