AJAX 5 NEC 2 eist Zuid zingend minutenlang om het vertrek van Wouters. De spelers lijken gezien hun spel in de tweede helft ook aan te sturen op zijn ver trek. Initiatiefloos speelt Ajax de tweede helft vol. Een paar halve kansen en een afgekeurd doel punt zijn het resultaat. Dan komt de grootste practical joke: er is een Man Of The Match gekozen door een "vakjury". Hoe is het mogelijk dat er na zo n zou teloze wedstrijd iemand in staat is een MOTM te kiezen. Omdat z'n tenuutje nog zo schoon is heeft de "vakjury" maar voor Brian Laudrup gekozen. Sukkels. Alweer stellen velen de vraag: Hoe lang mag dit allemaal duren??? Na de wedstrijd verklaart Jan Wouters dat Ajax er goed aan gedaan heeft zich in te schrijven voor de Intertoto. Heeft er nog iemand een IQ- test op flop voor Jan? Zonder Wouters (beetje laat jongens!) en met tussenpaus Westerhof op de bank. Westerhof wil anders gaan spelen. Meer aan vallender. Dat dit verdedigende consequenties heeft blijkt snel. Kiwoe glijdt uit op het weiland en Jack de Gier zegt dankjewel. Gelukkig zijn we daar dit jaar wel aan gewend. Laudrup scoort gelukkig (gelukkig) de 1-1. Daarna zat kansen op 2-1Machlas heeft (nog) geen geluk met de afwerking. Te weinig zelfvertrouwen. Dan vindt Jesper het na een mislukte rush eventjes genoeg, een counter en de 1-2 is het gevolg. Wat een zooitje. Het zal toch niet Opvallend is toch weer ook de gelatenheid bij een aantal spelers in de 1e helft. Zelfs na een aanslag op Kiwoe is de emotie ver te zoeken. Waar Kiwoe voor zo'n aanslag rood krijgt wordt nu slechts geel getrokken. Na de rust stelt Ajax orde op zaken. Machlas scoort (eindelijk) na een mooie actie van Winter, Jesper scoort mooi de 3-2 en Machlas scoort de mooiste van de dag. Hij kan het dus echt wel hoor. Daarna zien we Machlas geblesseerd uit vallen. Het weiland werd ook hem te veel. Weer een (waarschijnlijk langdurige) blessure door dat vreselijke veld. Knopper pakt ook weer een doelpuntje mee, en zorgt uiteindelijk voor een "normale" overwin ning. Eindelijk weer eens juichen! (foto: Mike Verhoef) ZONDAG 26 MAART, 14.30 UUR Laudrup (35), Machlas (52, 65), Gronkjaer (63), Knopper (86) De Gier (33, 39) Aantal Ajacieden: 37.000 Dieptepunt: het Arena-moeras, wat ons vijf maanden Machlas kost.

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 25