"Die krant van feyenoord vind ik een goed initia tief, ik ben er zelfs op geabonneerd." Michael van Praag in Sportweek nr 11 van 14 maart 2000. "Als je die rotzooi wilt lezen, dan doe je dat maar stiekem bij de supermarkt of V&D. Wil je het hebben, dan schakel je bevriende instanties in, die het waarschijnlijk met liefde naar je toestu ren. Maar je gaat ze niet sponsoren als Ajacied, dat doe je gewoon niet! Opzeggen dus, die han del. "Wouters komt net kijken. Over tien, vijftien jaar is Wouters een grote trainer." Michael van Praag in Sportweek nr 11 van 14 maart 2000 (nog voordat Wouters werd ont slagen). "Wij kennen een jochie van acht die er dit sei zoen al 33 heeft ingeknald en over tien, vijftien jaar een grote voetballer zal zijn. Maar om hem dan nu al bij Ajax 1 in de spits te zetten?" associeert adidas met lothar matthaüs. En je zegt: Ajax moet de beste zijn. Nou, matthaüs was toch één van de beste voetballers ter wereld, hoor." Jan Wouters' antwoord aan Gert Kruys in dezelfde VI. "Jeminee, we moeten blij zijn dat die Wouters die matennaaier niet gekocht heeft. We zagen het al voor ons, Ajax met drie strepen én sch- walbe-lothar met aanvoerdersband. Misschien die vette kahn nog in het doel. En dan Wouters met zijn favoriete pak (zie foto) aan in het coach- hok. Dan krijgt de F-Side zelfs het 'Joden, Joden' niet meer uit de keel. "Bovendien voel ik me in de maling genomen, omdat ik nog de illusie had dat ik door de huidi ge leiding serieus genomen werd." Johan Cruijff in VI nr 14 van 5 april 2000 over de Ajax-leiding. "Inderdaad, illusie. De huidige leiding neemt alleen zichzelf serieus. Niet de supporters, niet de echte clubmensen en ook niet Johan Cruijff. "Al zes jaar geleden heb ik gewaarschuwd dat Louis van Gaal en Co Adriaanse bezig waren de jeugdopleiding bij Ajax de nek om te draaien." Johan Cruijff in VI nr 14 van 5 april 2000 over Louis en Co. "Je kunt in ieder geval zeggen dat het ze aardig gelukt is. "Zo'n Kales bij Ajax, dat is natuurlijk een ramp. Als ik zie dat die man een blauwe maandag bij Ajax in dienst is en meteen over alles binnen die club een mening verkondigt, dan denk ik: dat kan niet. Dan kun je wel spreken over verzake lijking en vercommercialisering, maar als je dat presenteert zoals Kales dat doet, heb je weinig gevoel voor het volk, voor de club, voor traditie." Heerenveen-voorzitter Riemer van der Velde in De Volkskrant van 8 april 2000. "Als we dan toch persé een directeur moeten hebben, dan die Riemer van der Velde maar. "Het Heerenveen-shirt met de pompeblêden, is het symbool van die traditie. Zou er een spon sor komen die 5 miljoen biedt, maar daarbij eist dat we in effen blauwe shirts gaan spelen, dan krijgt hij nui op rekest. Dat shirt is onbespreek- de ajax ster nr. 30 "We hadden ook in De Meer kunnen blijven in een shirt zonder streepjes. Hadden we voortaan voor de zesde plaats kunnen gaan." Jan Wouters in VI nr 11 van 15 maart 2000 over de kritiek op adidas. "Volgens ons ging Jan daar sowieso al voor. Want was dat niet de plek die recht geeft op de Intertoto?" "adidas asso cieer ik toch met mat thaüs. Snap je?' Cambuur-trai- ner Gert Kruys in dezelfde VI in reactie op Wouters' uit spraak over adidas. "Inderdaad, daar mankeert ook het een en ander aan". J-l i Wouters in zijn duitse smoking "Oké Gert,

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 22