19 Nou, dat vond ik geestig, kon ik waarderen. Ik ben thuis, belt er een klant op. Ik heb twee albums met foto's van lampekappen. Ik sla een album open om een prijs op te zoeken, zit er om de bladzijde een feyenoord-sticker geplakt. Ik denk, krijg het lazarus. Ik wist natuurlijk precies waar dat gebeurd was, namelijk bij die klant uit rotterdam. Afijn, ik ben een paar weken later weer bij hem. Zegt hij "Deetje, heb je niets gemerkt?" Ik zeg "Hoe bedoel je Willem?". Hij zegt "Heb je die feyenoord-stickers niet gezien in je albums?". Ik zeg "Nee, hoe dat? Ik heb niets gezien". Hij zegt "Hoe kan dat nou?". Ik zeg "Nou, moetje luisteren. Ik kwam bij jou vandaan en ik denk ik pak nog één klant in Den Haag. Ik kom bij die klant en die zegt 'Deetje, ik heb geen tijd, laatje albums hier en kom morgen terug'. Zoek ik het uit en krijg je morgen die orders van me". Ik zeg "Nou, dan heeft hij ze er schijnbaar afgehaald". Nou, hij had het niet meer. Ja, ze vangen me niet gauw hoor. Op zich was het een sympathieke vent. Ik ben een keer bij psv-Ajax, heel lang geleden. Zat er zo'n klein kereltje naast me, dat was Willy Alberti. We verloren daar met 5-1 of 5-2, ik weet het al niet meer, en hij heeft zich op mijn schou der helemaal leeggehuild. Ik zeg "Gvd je mag wel wat voor de stomerij geven". Jan Wouters Ik heb blind achter Jan Wouters gestaan omdat ik het een voetballer vond met een enorme inzet. Bovendien, als Ajax iemand pakt, dan is het goed. Dat is mijn Ajaxidisme. Dat is een mooi woord hè, Ajaxidisme, dat is nieuw. Ik heb steeds gezegd dat ik achter Wouters stond, maar na Ajax-Hapoël heb ik gezegd: "Weg". Die tactiek en die opstelling, dat mag niet gebeuren. Als je uit met 3-0 wint, kan je thuis niet verlie zen. En we zijn goed weggekomen, want het had wel 0-5 kunnen zijn. Ik vond het trouwens geen probleem dat Wouters voor de leeuwen is gegooid. Hoeveel jonge voetballers worden er bij Ajax niet voor de leeuwen gegooid? Frank Rijkaard, Marco van Basten. Wel is het zo dat Wouters absoluut niet kan praten, dat wel. Een Co Adriaanse of een Gerard van der Lem kun nen het wel. Eén van die twee moet dan ook de nieuwe trainer worden (NB Dit interview vond vóór de aanstelling van Co Adriaanse als nieu we Ajax-trainer plaats, red.). Natuurlijk wil ik Cruijff, maar Johan wil het niet. Spelers De stelling dat Blind verkeerde spelers heeft gekocht, deel ik niet. Ten eerste heeft hij ze niet alleen gekocht. Daarnaast: Verlaat was een top per in duitsland, Aron Winter in Italië. Waarom is het dan verkeerd ze naar Ajax terug te halen? Ze zijn niet te oud. Ik vind het zeer goeie aan kopen. Bovendien: alles wat Ajax koopt is goed, anders worden ze niet gekocht. Waar ik kapot van ben is Fred Grim, ik vind hem eindeloos. Toch zijn er wel miskopen geweest. Bijvoorbeeld Kinkladze. En die vent die niet kon omvallen, Gabrich. Ik heb nog nooit iemand gezien die zoveel keer gevallen is als hij. Dat was bij z'n eerste wedstrijd tegen NEC. Ik zie het liefst Nederlandse spelers in Ajax, voor de communicatie. Ik vind Kevin Bobson grandi oos. Er zitten drie a vier spelers in de A1 die vrij wel rijp zijn voor het eerste. Ajax komt uiteraard weer terug aan de Europese top. Ze houden een aantrekkingskracht. Als je in het buitenland bent en je zegt datje uit Nederland komt, zeggen ze als eerste "Ajax". De beste speler aller tijden was Piet Keizer. Piet was de brains van het elftal. We hebben ons soms wel mateloos aan hem geërgerd. Ik ver geet nooit Twente-Ajax, 0-0, we konden kam pioen worden. Pietje doet geen sodemieter de hele wedstrijd, staat doodstil met zijn handen op zijn rug een beetje te kijken. Op een gegeven moment krijgt hij een bal, pats, 0-1, kampioen! (15 mei 1966, Cruijff maakte nog 0-2, red.) Uitwedstrijden Een combiregeling vind ik verschrikkelijk, schan dalig. Als de acties hiertegen op een prettige manier gaan, ben ik het er helemaal mee eens. Dat de burgemeester dan Den Bosch-Ajax ver biedt, vind ik waanzin. Demonstreren vind ik niet erg, als je het maar jofel doet. De laatste keer dat wij naar Twente-Ajax gingen werd onze auto vlakbij het stadion aangehou den. Omdat wij toevallig alle drie oud zijn, nou ja de één wat ouder dan de andere dan, konden we doorrijden. Een paar jaar geleden bij Twente- Ajax heeft Michael van Praag zijn sleutels moe ten afgeven en die hebben ze in een ton geflik kerd. Wij konden doorrijden want wij waren vroeg. Ik zit bij uitwedstrijden nooit in een Ajax-vak. Of toch, ik heb één keer in een Ajax-vak gestaan, dat was jaren geleden bij MVV-Ajax. En toen heb ik genoten van al die jongens. Van de gein die er was, gelachen, gelachen, gelachen. Maar het rottige vind ik op het ogenblik dat die jon gens vaak onder de drugs en de drank zitten. Nou ben ik zelf vroeger een flinke zuiplap geweest. Ik ben veel dronken geweest, daar kom ik eerlijk voor uit, maar nooit aggressief. de ajax ster i

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 19