Frans Perlot en de geruchten Elke club in het betaald voetbal heeft er mee te maken, supporterscoördinatoren. Ook zij maken deel uit van het bonte gilde van mensen die hun functie te danken hebben aan het voetbalvandalis me uit de 80'er jaren. De gedachte achter de functie is simpel. Van supporterscoördinatoren wordt verwacht dat zij een brug slaan tussen de voetbalclub, de overheid en de supporters. Een in theorie belangrijke spin in het web, waarvoor bij Ajax enkele jaren geleden (via de door de gemeente Amsterdam gesubsidieerde stichting Axios) Frans Perlot naar voren werd geschoven. Het is tot op de dag van vandaag de vraag of Perlot zijn vertrouwenspositie waar heeft weten te maken, want er circuleren al jarenlang de meest wilde geruchten over hem. Is hier sprake van belangenverstrenge ling, misbruik van een delicate vertrouwenspositie of ander laakbaar gedrag? Inmiddels heeft de voormalig voorzitter van de regio Groot-Amsterdam zich ook in de positie van voorzitter van de SVA- ledenraad gemanoeuvreerd en dat geeft misschien goed aan waarom het lamgeslagen SVA-bestuur zo slecht functioneert. Een kleine greep uit de hardnekkige geruchten over een man die enkele weken geleden tijdens het Ajax-feestje in het Concertgebouw nog in smoking paradeerde en die zijn "woeste" uiterlijk maar al te graag cultiveert om zijn collega-supporterscoördinatoren in den lande wijs te maken dat dit mak kelijker communiceert met supporters. Lees en oordeel zelf. Perlot zou nooit aanwezig of te bereiken zijn als je hem nodig hebt. Enige tijd geleden was de aan hartklachten leidende Perlot weer eens onbereikbaar, maar bleek zich achteraf met een partijtje bowlen uitstekend te hebben vermaakt op een regiofeest in Utrecht. Perlot zou meerdere keren zijn gesignaleerd in de commandoruimte van de Arena om op de moni toren supportershoofden te herkennen. Vreemd genoeg wordt nog vóór publicatie van dit artikel door politie Flierbosdreef aan een OFA-bestuurslid doorgegeven dat dit beslist niet waar is. Perlot zou met veiligheidsman Michiel Menting een meer dan vriendschappelijke band onderhou den en heeft dankzij zijn observaties indirect menig supporter aan een stadionverbod geholpen. Perlot zou gehandeld hebben in overgebleven kaarten van supporters die niet op zijn komen dagen. Vanuit de rijdende bus werden de kaarten telefonisch verkocht, waarna enige tijd later plotseling een extra plaspauze werd ingelast. Buiten het zicht van supporters werden op de parkeerplaats de resterende kaarten tegen onbekende prijzen aan de man gebracht. Perlot zou voor onbekende supporters, die hem vlak voor vertrek van de bus benaderen, nooit kaarten over hebben, maar voor "vriendjes" is een kwartier later volop plaats in de bus. Perlot gaat soms wel erg slordig met contant geld om. Zo verdween er jaren geleden bij de SVA een envelop met 10.000 die door Perlot in een postbak gelegd zou zijn. Later zou Perlot in een dronken bui beroofd zijn van 3000 nadat hij eerder al een flinke geldsom zou zijn verloren. Perlot laat de Axios-bussen omrijden om kennissen op te halen. Bij Heerenveen - Ajax werd een extra tussenstop gemaakt in Steenwijk, terwijl bij de bekerwedstrijd naar Roda werd omgereden om een vriendin op te halen in Nijmegen. Pikant detail: de buschauffeur verdwaalde en belandde in Duitsland. De paspoortloze passagiers kwamen pas vlak voor het begin van de wedstrijd aan. Het is maar de vraag of de opgehaalde passagiers beschikken over een seizoenkaart, laat staan een uitkaart. Perlot voert namens supporters de onderhandelingen over de wedstrijdorganisatie bij uitwed strijden. De ongeïnteresseerd overkomende Perlot gaat zonder blikken of blozen akkoord met elk mogelijk voorstel. Een onterechte combi-regeling (FC Den Bosch), een klein aantal kaarten (FC Zwolle) of een hoge prijs van de kaarten (psv), het zal hem allemaal worst wezen. Op enig begrip voor supportersacties die hier het gevolg van zijn, hoeven de actievoerders niet te rekenen. Perlot laat in het ongewisse wat er gebeurt met de opbrengst van de drankverkoop in de bus. Van de bus uit Leiden is bekend dat er een etentje voor alle vaste passagiers is georganiseerd, de bus Perlot heeft nog geen gratis blikje cola ziens langskomen. Perlot zou bijverdienen aan het organiseren van buitenlandse tripjes naar uitwedstrijden. Via een stroman worden goedkope vluchten bij Swiss-Air geboekt die aan de man worden gebracht. Volledigheidshalve merken wij op dat de prijzen wel onder het Roever-niveau liggen. Perlot zou zich als "bussencoördinator" het vuur uit de schoenen moeten lopen om allerlei zaken te regelen. Volgens waarnemingen van supporters coördineert in de praktijk de onbetaalde Joark het honderdvoudige van de dik betaalde Perlot. 10 de ajax stei

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 10