13.50 300 personenauto's met feyenoord fans nemen de afslag Tilburg West De fans zetten hun auto's dwars op de weg richting het stadion. Een totale blokkade. 13.55 De fans zonder kaartje reageren zeer agressief op bussen met hun eigen supporters die met een combi-regeling zijn gekomen. De bussen worden onder begeleiding van de ME omgeleid om confrontaties te mijden. 14.00 De motoren mogen zich niet laten zien in de buurt van het stadion voor hun eigen veiligheid 14.00 De ME positioneert zich in linie bij het stadion 14.05 NAC supporters zijn uit op een confrontatie nabij het stadion 14 10 De ME kan de boel nog maar ternauwernood in de hand houden bij het stadion 14.10 Alle pelotons ME ingezet op het voorplein stadion, er vindt een bestorming door supporters plaats. GROTE PANIEK, 14.10 De paarden (Papa's) worden door supporters belaagd, Mobiele eenheid en de waterwerper worden ingezet. 14.15 Het ioopt volledig uit de klauwen, de politie is het spoor volledig kwijt 14.15 Er komen nog eens 150 supporters richting het stadion 14,15 Er zijn nu ook een klein aantal Vitesse supporters in de stad 14.15 De waterkanon wordt nu ingezet 14.30 De rust is ietwat wedergekeerd maar nog wel druk rond het stadion 14.30 Zeer onrustig, tientallen aanhoudingen en diverse charges. tot 16.15 16.15 Einde wedstrijd Willem II - feyenoord 2-1 Met dank aan scannerluisteraars Matthijs Bruns en Marcel Daamen. Scannersite: http://home.wish.net/~tilbo FC Den Bosch - Ajax uitgesteld Een week na de rumoerig verlopen demonstra tie in Tilburg stond de volgende krachtmeting alweer op het programma. Een zelfverzekerde burgemeester Rombouts laat tijdens het pro gramma van Sonja Barend weten wel voor hete re vuren te hebben gestaan. Bij wedstrijden in het verleden tegen FC Den Haag en feyenoord slaagde de politie er met succes in, om de stad hermetisch af te sluiten. Helaas voor de burge meester valt er dit keer weinig af te sluiten, omdat OFA en DAS netjes een kennisgeving voor een demonstratie hebben ingediend bij de gemeente. Supporters moeten dan ook worden toegelaten in de stad. In overleg met de KNVB en ongetwijfeld met instemming van Canal+ werd de wedstrijd ver schoven naar dinsdagavond 4 april om 18.30 uur. Naar de werkelijke redenen moeten we gis sen. Als de burgemeester erop speculeert dat er op 4 april niet meer gedemonstreerd zal worden, dan is dat een grote misvatting. Integendeel zelfs. Het uitstel biedt de mogelijkheid om de acties nog beter en grootschaliger te organise ren dan aanvankelijk de bedoeling was. Ook zal de gemeente Den Bosch er rekening mee moeten houden dat supporters ver voor de avondspits in de stad zuilen arriveren en zich in het centrum zullen gaan verzamelen. de ajax ster nr. 29 Voorafgaand aan de thuiswedstrijd tegen NEC (26 maart) zullen wij opnieuw supporters gaan oproepen om te gaan demonstreren. Wij hopen dat het allemaal zover niet zal komen en dat de gemeente Den Bosch bereid is om de buscombi te laten vallen, waarbij zonodig afspra ken gemaakt kunnen worden over parkeerplaat sen en aanlooproutes. Er resteren nog enkele weken om, in termen van Ajax-bestuurders te spreken, tot dit voortschrijdende inzicht te komen. Vitesse - Ajax, 30 april 2000 Eind april staat er weer een uitwedstrijd met een onterechte buscombi op het programma. Dit keer is EK-stad Arnhem aan de beurt, dat eveneens beschikt over een politiekorps dat gespeciali seerd is in het insluiten van grote groepen sup porters. Het ziet er naar uit dat het hele circus opnieuw moeten worden opgestart. BJSU 9. Marco van Basten

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 9