ACTIE!+++ACTIE!+++ACTIE!+++ACTIE!+++ACTIE!+++ACTIE!++^C Voor scannerluisteraars, en zeker in het saaie Tilburg, zijn dit soort acties de krenten in de pap. Onderstaande meldingen zijn opgevangen door scannerluisteraar Matthijs Bruns. 10.30 Melding van voertuigen van feyenoord supporters op de Spoorlaan bij interpolis 10.30 Melding Ajax supporters naderen Tilburg, ongeveer 80 man 10.50 De Ajax supporters naderen Tilburg via Waalwijk onder begeieiding 11.10 De Ajax stoet gaat het dorpje Loon op Zand in, dus niet naar Tilburg 11.15 Melding dat er ongeveer 100 FC Utrecht supporters richting Tilburg komen via de A58 11.15 De Ajax supporters gaan nu richting Tilburg 11.20 Alles gaai geweldloos op dit moment, het is wel ontzettend druk 11,20 Ajax supporters bezetten een kruising bij de afslag Tilburg Noord. De Alfa 00 wil nog niet ingrijpen. 11.25 De Utrecht supporters bezetten nu ook kruisingen, ME onderweg. De Utrecht supporters willen de snelweg A58 gaan blokkeren. De politie zal een volledige wegblokkade niet tolereren. 1130 Knooppunt De Baars wordt voiledig platgelegd door supporters 11.30 De Mobiele Eenheid gaat naar het knooppunt 11.45 Knooppunt wordt bezet door Utrecht supporters en achteraan de file verzamelen de feyenoord fans zich 12.00 Grote groep feyenoord supporters komt per trein richting Tilburg CS 12.00 De KLPD wordt ingezet voor de snelwegen, de eenheden kunnen de toeloop van supporters nog maar nauwelijks aan. 12.05 De politie heeft contact gehad met de woordvoerders van de supporters. Volgens hen zouden de supporters nog éven doorgaan met de stremming van de snelwegen, maar er zouden geen blokkades meer worden opgeworpen. Ook zullen ze niet de binnenstad intrekken om een confrontatie op te zoeken. Na het beëindigen van de acties zullen de supporters zich terugtrekken en naar de eigen regio teruggaan. 12,10 De FC Utrecht supporters beëindigen hun acties en keren huiswaarts 12.10 Mogelijk dreigende confrontatie Utrecht en feyenoord fans op de snelweg 12.10 Melding van een confrontatie op de Korte Heuvel tussen supporters, ME onderweg. Confrontatie tussen feyenoord en Willem II fans, alles is nu rustig 12.20 De AlfaOO roept alie eenheden buiten Tilburg op, om hun actie te beëindigen en zich te begeven naar de binnenstad van Tilburg, er zouden verscheidene groepjes supporters aan het irriteren zijn, en de AlfaOO wit meer toezicht op die groepjes uit angst voor relletjes, 12.25 De ANWB roept via teletekst op om de wegen rond Tilburg te mijden In verband met de demonstratie 12.25 De Utrecht supporters zijn nog steeds in de omgeving van Tilburg en zijn weer stremmingen van het verkeer op de snelweg aan het veroorzaken. De ME keert weer terug naar de snelweg ter hoogte van de afslag Berkel-Enschot, 12.35 De Utrecht supporters staken hun stremming en de ME moet als een haas terug naar de binnenstad. Het loopt daar goed uit de klauwen. 12.40 Supporters worden gevorderd om naar het stadion of café het Laar te gaan. Doen ze dat niet dan worden ze op grond van een algemene plaatselijk verordening aangehouden 12.40 Willem II supporters bevinden zich op het Pieter Vredeplein, feyenoord-fans op het Heuvelplein, Ze zijn zich aan het groeperen. 12,40 Melding dat er nu ook NAC fans in de binnenstad te vinden zijn 12,50 De Amsterdamse en de Utrechtse politie verlaten de gemeente Tilburg en keren huiswaarts 12.55 Melding dat een vijftigtal supporters van PSV per trein onderweg naar Tilburg, het zou de harde kern bevatten. Aankomst trein 13.01 uur. 13.00 Aankomst 60 tot 70 psv supporters harde kern op station CS 13.00 Burgemeester Stekelenburg geeft een interview op Nederland 2 omtrent de demonstratie. 13.20 De spelersbus van feyenoord is in aantocht, de ME vangt de bus buiten Tilburg op. 13.30 Grote groep feyenoorders gesignaleerd bij station Gilze Rijen, ME onderweg. 13.30 Een vijftigtal psv-supporters willen een confrontatie, en begeven zich naar het stadion en aldaar kruisingen bezetten 13.40 Nu wordt ook de Ringbaan West door psv-supporters platgelegd 13.45 Er wordt een vechtpartij gemeld aan de Ringbaan West bij de Shell Er zijn nu ook FC Den Haag-supporters in de stad Het betreft een bezetting van NAC-supporters geen vechtpartij 13,50 Massale vechtpartij café het Laar (Laarstraat). De reguliere eenheden worden verzocht de Laarstraat te mijden voor de eigen veiligheid 8 de ajax ster nr. 29

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 8