ACTIE!+++ACTIE!+++ACTIE!+^A< gereageerd. Precies om 12.30 uur werd de actie afgeblazen, net op tijd voor de thuiswedstrijd tegen De Graafschap. De Tilburgse politie die de handen vol begon te krijgen aan andere supportersgroe- pen was uitermate bereidwillig om een nieuwe bus te regelen. De kieskeurige fans konden het zich zelfs nog veroorloven om een aftandse stadsbus te weigeren onder het mom van "anders blijven we hier tot zes uur staan". Een tweede voorgereden bus kon de goedkeuring wel verdragen. De balans Stekelenburg lijkt door de massale arrestaties voor het grote publiek de morele overwinnaar en heeft laten zien niet opzij te gaan voor een actie dreiging. Daar waar Franssen (Zwolle), Mans (Enschede) en Rombouts (Den Bosch) geen enkel risico durfden te nemen, liet Stekelenburg het er op aan komen. Gezien de vakbondsach tergrond van de man misschien nog niet eens echt onlogisch. Wie ruim 230 supporters heeft weten te arreste ren, heeft op het eerste gezicht het gelijk aan zijn zijde. Al snel worden de eerste vraagtekens geplaatst bij het politieoptreden en de rechtvaar diging hiervan door Stekelenburg. Zijn verklaring dat feyenoord-supporters massaal de stad introkken zodat ingegrepen moest worden, komt in een geheel ander daglicht te staan als duide lijk wordt dat de ME drie van de vier straten van een kruispunt afsloot en vervolgens de suppor ters richting stad opjoeg. Het ingehuurde Amsterdamse waterkanon kon kennelijk niet ongebruikt blijven staan en moest koste wat kost worden ingezet. Een groep rustige supporters die zich bewust vlak bij de ME posteerde als een soort menselijk schild kreeg plotseling de volle laag. Voor de eerste keer in de geschiedenis moest er een waterkanon bij een Nederlandse voetbalwedstrijd worden ingezet. Complete stra ten werden afgesloten waarna arrestatie volgde van grote groepen supporters. Na deze onaan gename verrassing volgde als uitsmijter een belachelijk hoge boete en een stadionverbod. De 600 Ajacieden die destijds in Bochum van de straten zijn geplukt kunnen hierover meepraten. Is dit nu de Tilburgse interpretatie van het "maat werk" dat de commissie Stekelenburg ruim een jaar geleden in het rapport van harte adviseer de? Natuurlijk zal er een groep supporters zijn geweest die probeerde om alsnog met een combi-kaart naar binnen te komen, maar recht vaardigt dat dit soort politieoptreden? Meer dan de ajax ster nr. 29

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 6