al ook bepaajde (Amsterdamse) humor in zich heeft. Geeft altijd aanleiding voor vermakelijke teksten al mag je daar van de rest van Nederland niet om lachen. Die combi's moeten zo snel mogelijk worden afgeschaft, er wordt soms werkelijke onzin als grondreden gebruikt voor het inzetten van deze veevervoer-transpor- ten. Onze eigen club heeft voor uitwedstrijden tegen de volgende clubs meerdere malen een verplichte combi ingesteld: Zwolle, Top Oss, Cambuur, Utrecht, Groningen, Haarlem, Emmen, Excelsior, Den Haag, RBC, Dordrecht, Den Bosch en dan nog enkele die we vergeten zijn. Dan praten we over de Toto-Divisie, waar zijn we dan mee bezig? Dan hebben we het over Go Ahead Eagles, toch niet de echt meest gevreesde club van Nederland op dit moment (die tijden zijn weieens anders geweest, alhoe wel nog altijd potentie aanwezig is). Maar het blijft te gek voor woorden. Voorbeelden genoeg dat de combi mensen thuis houdt. Vorig seizoen: Volendam doordeweeks: 450 supporters van Go Ahead Eagles (geen combi), Telstar begin van het seizoen, 250 supporters van GAE (geen combi), Den Haag '95, 150 supporters van GAE (geen combi) de meeste na vier jaar in Den Haag, Emmen '95: 1250 supporters zonder combi, Emmen '98: 400 supporters mèt combi, Zwolle '95: 1150 supporters zonder combi, Zwolle '99/'00: 421 supporters mèt combi, Heracles '95: 2000 supporters zonder combi, Heracles '99/'00: 122 maximaal toelaatbare sup porters mèt combi, NEC '95/'96: 2200 suppor ters, waarvan 1800 per (verplichte) bus, toch nog 400 supporters met eigen vervoer. Dit is een kleine lijst van wat de verplichte combi's en maximaal toelaatbare aantallen teweeg bren gen. Vrienden van ons gaan al 15-20 jaar naar Ajax, die gaan nu niet meer naar uitwedstrijden, in ieder geval niet met de combi. Vroeger was er nog wel wat te regelen met een seizoenkaart van een andere club (GAE, Graafschap, NEC), maar nu in het geheel niet meer, tenminste als je eerlijk zou blijven. Maar het blijft klote want ze waren overal bij, al dan niet in het Ajax-vak, AEK, TORINO, (zelfs) erfurt, etc. Vakanties werden geboekt met als uitgangspunt Ajax, is nu niet meer denkbaar. Zo wordt je hobby verpest door gasten die zelf wel overal bij kunnen zijn. Zie die zogenaamde boycot van feyenoord in Europa, sponsoren en directie reizen wel gewoon mee. Dit geldt eveneens voor besturen en sponsoren binnen Nederland bij verplichte combi's, die kun nen wèl overal naar toe. Begon die rel ook om tegen feyenoord in die Skybox. Is trouwens een zeer trouwe Ajax-fan die daarmee begon, was ook in Israël en Slowakije. Heb wat foto's van hem gezien. Dan geef je echt elke gulden uit aan je club. Dat kunnen wij bij de Eagles niet eens, of je moet het heel bont maken in bijvoorbeeld de binnenstad van Venlo of het altijd onrustige en onstuimige Emmen. Maar combi's moeten stoppen, dan heb ik het er niet eens over datje eerst naar Amsterdam of Deventer moet om naar een wedstrijd te kunnen. Stoppen met die onzin!! Groeten, Supporters Go Ahead Eagles. Fuck de Combi (2) Wederom heeft de angst voor het opkomen van de supporters voor hun rechten een afgelasting opgeleverd. Een burgemeester die zich ver schuilt achter de Koninklijke Niet Voetballen Bond. Als zij het niet uit het programma hadden gehaald dan had ik de wedstrijd verboden maar het is nu een beslissing van de KNVB. Als er één club heeft laten zien in Tilburg hoe het moet, dan waren het wel de Ajax-supporters. De dag dat de supporters niets meer openlijk aankondigen maar keihard actie gaan voeren, zal niet ver weg zijn maar ik weet de krantenkoppen al. Vertel als burgemeester maar gewoon eerlijk dat je niet wilt dat jouw club op zijn flikker krijgt. Rinus, wel Ajax-fan maar geen clubkaarthouder. Normvervaging Waar zijn de tijden gebleven dat Cruijff de been hakkers van deze wereld een les in effectiviteit gaf? Hoe is 't mogelijk om met zo'n team met kwaliteit niet te presteren en gewoon mogen blij ven zitten en wel een hele grote bek mag heb ben. Jan Lui zit gewoon een biertje te hijsen tij dens een persconferentie!!!!!! Ik weet niet of jul lie je nog kunnen herinneren toen Danny Blind met een biertje binnen kwam na het behalen van de EC-1, waarop Van Gaal zei: "Dan, zet even weg". Ik bedoel maar, normvervaging. Ajax was gewoon klasse op alle fronten maar nu, ik weet 't echt niet meer. Toen ik acht jaar was ging ik met mijn vader voor het eerst naar Ajax-AZ voor de beker. Oké, ze verloren, maar er was een eigen gezicht. Die jaren waren helemaal niet bij zonder of zo, maar wel Ajax. Waar moet dit in godsnaam heen met Ajax, kunnen jullie het me vertellen? Blind weg, Haarms weg, Sjakie weg, Ajax weg??? Mensen succes en als ik wat kan doen voor jullie, laat het me weten Groeten Frank. 64 de ajax ster nr. 29

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 64