f vy Redactie DAS Postbus 4097 2003 EB Haarlem pi_alfa@euronet.nl de redactie behoudt het recht een brief in te korten. de mening van de schrijver hoeft niet de mening van de redactie te zijn. Gelach in rotterdam Net zitten lezen wat er zoal speelt bij jul lie. Veel puinzooi, veel geklaag, adidas is kut, Wouters moet weg, Kales moet weg, Van Praag moet weg, combi moet weg, dit is kut, dat is klote, met je rug naar de spelers toe, meezingen met psv-support- ersDit is nou waarom wij zo moeten lachen in rotterdam. feyenoord-suppor- ters kankeren ook wel, dat doet iedereen, maar jullie hebben gewoon alleen clubliefde als het goed gaat. Als het bij ons weer eens naadje is, dan zingen we extra, dan proberen wij de ploeg er over heen te tillen.... maar ja, daarom zijn feyenoord-supporters ook uniek in Nederland, ECHTE supporters dus. Natuurlijk (als dit geplaatst wordt) zullen wel weer veel mensen dat bestrijden, maar lees nou zelf eens de eerste twee regels....dat doe je toch niet bij je eigen club. Jullie wel dus. Gek hè, dat alle sup porters altijd gekscherend zingen "Ajax- publiek, Ajax-publiek". Dat is niet lovend bedoeldTriest hè, dat een feye- noord-supporter jullie moet uitleggen hoe je je club steunt in moeilijke tijden (wij hebben er ook wel wat gehad). Martijn Girmscheid (e-mail). Naschrift redactie: Wij lachen al jaren in Amsterdam, waarom hoeven wij gelukkig niet uit leggen, triest hè? Kales Beste DAS, Ajax ja, Kales nee! Klinkt leuk. Misschien iets voor een liedje? Zal het niet eens tijd worden voor een referendum??? Net als destijds in Barcelona. Cruijff stemt ook. Nog even een bericht naar die feyenoord-supporter: Ik begrijp je best. Tuurlijk gaat een feyenoord-supporter niet met zijn rug naar het veld staan als het spel niet om aan te zien is, want dan kan je bij feye- noord elke week wel met je rug naar het veld staan. In Amsterdam hebben wij nou eenmaal andere normen. Normen die van Ajax, met zijn uitstraling, één van de populairste clubs van de wereld maakte.Ik wil geen ver-amerikanisering, ik wil geen 4-4-2, ik wil geen adidas. Ik wil gewoon Ajax zoals Ajax groot is geworden in 100 jaar tijd. En wat die kritische supporters betreft: die heb je altijd bij de echte topclubs van de wereld. Barga, Juve, het Braziliaanse voetbalelf tal, etc. Dus ook bij Ajax. We willen waar voor ons geld. Geen slappe hap voor 75 gulden. Een gewaarschuwde club telt voor twee. Wie kan die waarschuwingen beter geven dan de eigen supporters? JAM-I (vak 428). Ajax 100 jaar? Hallo DAS, Hoor je op de radio dat de festiviteiten omtrent het 100-jarig bestaan bekend worden gemaakt. Zet hem wat harder, dit wordt leuk, denk je dan. Vervolgens hoor je Jaap Aap opsommen wat er komen gaat. Een musical? Een concert in het Concertgebouw? Een oudejaarsavond voor genodigden? En een Amsterdam-toernooi (wat we al hadden)? Prachtig Van Praag! Heel Europa ben ik doorgeweest achter mijn en onze club aan. Zuurverdiend geld geef je uit om onze jongens te steunen in den vreemde. Krijg je zo'n kutfeest, oftewel een BOBOPARTY. Zal ook wel gesponsord zijn door ABN-AMRO, kunnen ze ook lekker meenippen van de Ajax-champagne. 62 de ajax ster nr. 29

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 62