J 61 loopt prachtig in de lijn van de pass en schiet de bal direct uit de lucht in één keer op de lat. In Roel Dijkstra gaat dit soort bal len er altijd wél in en helemaal als het nodig is. FINALE coupe bes vAiNouf.ufls K'"-öc coupe eunÓPétNNE FINALE 'f Coupe des Vanqueurs de Coupe Europeeme ANGLE N- 15ti Het is te verleidelijk een vergelijking te maken tussen toen en nu. Opvallend is de werklust van Ajax op het moment dat het tegenzit. Waarom kon het toen wel en nu niet? De basis is in ieder geval beter verzorgd. Iedere pass die hoort aan te komen, komt ook gewoon aan en balcontrole is voor geen enkele speler een probleem. Dat is nu ook wel anders. Het is moeilijk te bevatten dat Jan Wouters, die in deze wedstrijd met moeite zijn frus traties de baas kan, van de huidige gene ratie voetballers de regelmatig terugkeren de lamlendige instelling accepteert. De bereidheid om voor elkaar te werken is in het Ajax van 1988 ongekend groot. Met nog twintig minuten te gaan valt Hennie Meijer in voor Frank Verlaat. Ajax gooit nu alles op de aanval en niets is daarbij te gek. Dennis Bergkamp staat met zijn zuivere traptech- niek van achteruit passes te versturen naar Johnny Bosman, die koppend moet terug leggen op inkomende spelers. Helaas weet Ajax hiermee weinig kansen te creëren. De beste kans die het nog krijgt is vier minu ten voor tijd als Aron Winter vrij voor het doel naast kopt na een voorzet van Wouters vanaf de rechterkant. Strijdend gaat Ajax ten onder en hoewel de suppor ters nergens meer op hoopten na de rode kaart voor Danny Blind, overheerst na afloop toch de teleurstelling, ledereen beseft dat Ajax er wel degelijk heel dichtbij is geweest. Na het voor Nederland zo succesvol verlopen EK in de zomer van 1988 duurt de malaise bij Ajax gewoon voort. Kurt Linder is de nieuwe trainer, maar erg lang duurt dat niet. Het bestuur onder leiding van Harmsen is zo ontevre den dat Linder al na zes weken ontslagen wordt. Spitz Kohn neemt opnieuw het roer over, maar Ajax kan dan al geen kampioen meer worden. Ajax wint wel twee keer van psv en met de komst van Stefan Pettersson kondigt zich een nieuw tijdperk aan. de ajax ster nr. 29 Het meest opvallend aan oude beel den is echter altijd weer dat spelers nauwelijks veranderen. Dennis Bergkamp had toen al een karakteristieke manier van passeren en dezelfde prachti ge traptechniek. Aron Winter is nog steeds een dynamische middenvelder met een geweldig loopvermogen, alleen wordt hij daar nu niet voor gebruikt. John Bosman springt er nog het meest uit. Zijn koptech- niek is nog steeds ongeëvenaard, evenals zijn werklust. Ondanks dat hij een zeer complete spits is die alles beheerst, heeft hij altijd in de schaduw van andere, net iets betere, spitsen gespeeld. Eerst was erVan Basten en niet lang daarna Bergkamp. Uiteraard kwam alles nog goed met Ajax, al was het dieptepunt nog niet bereikt. In het seizoen '88-'89 volg de nog de zwartgeldaffaire en weer een seizoen later het staafincident. leo been hakker is dan de trainer. Als hij wordt opge volgd door Louis begint Ajax aan een nieu we bloeiperiode. De rest is bekend.

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 61