zwelgen in nostalgie Terug naar de finale. Ter volledigheid even de opstellingen: De wedstrijd begint van beide kanten afwachtend. Voor Mechelen is het de eerste keer dat er Europees voetbal gespeeld wordt en dus is het Ajax dat als favoriet de wedstrijd moet maken. Er zijn voor beide ploegen nog nauwelijks mogelijkheden geweest als het noodlot toe slaat. Danny Blind moet bij een counter van Mechelen aan de noodrem trekken. Hij krijgt rood voor het neerhalen van Emmers. Dit verandert echter nauwelijks iets aan het beeid van de wedstrijd. KV Mechelen vindt alles best en wacht zijn kans af. Ajax moet met tien man de organisatie zien te hervin den en hoeft zich tegen een elftal dat een man meer heeft niet verplicht te voelen het initiatief te nemen. Ondanks dat is de wed strijd ongemeen spannend. Beide teams willen wel, maar durven niet door te druk ken. De meeste duels worden dan ook op het middenveld uitgevochten. Kort na rust krijgt Mechelen de kans waarop het gewacht heeft. De Israëliër O'Hana zet voor, Den Boer komt goed voor verdediger Peter Larsson en kopt bij de eerste paal in. Stanley Menzo die een foutloze wedstrijd keept, is kansloos. KV Mechelen: Preudhomme; Emmers, Rutjes, Clijsters, Deferm; Sanders, Hofkens, Koeman, Dewilde; Den Boer, O'Hana. Ajax: Menzo; Blind, Wouters, Verlaat, Larsson; Scholten, Mühren, Winter; Van 't Schip, Bosman, Witschge. n het resterende deel van de wedstrijd blijkt weer eens, dat als het écht moet, Ajax heel veel kan. Ajax neemt het initiatief en zet Mechelen meer en meer onder druk, overigens zon der echte kansen te creë ren. Dennis Bergkamp komt in de ploeg voor Arnold Mühren, waardoor Ajax nog iets aanvallender gaat spe len. In de 68e minuut zet Ajax een aanval op die je alleen in stripboeken ziet. Larsson stoomt op door het midden, speelt Witschge aan die terugkaatst, waarop Larsson de bal door de lucht op Bosman speelt. Bosman Het fatale moment in de finale tegen KV Mechelen de ajax ster nr. 29

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 60