"+ACTIE!+++ACTIE!+++ACTIE!+++ACTIE!+++ACTIE!+++ACTIE!++ Actiebereidheid Dat uitgerekend Ajax-supporters voor aartsvij and feyenoord in het geweer moesten komen, was voor een deel van de fans moeilijk te ver teren. "Liever de rest van mijn hele leven in een combi-bus stappen, dan voor feyenoord in actie komen" zo was de teneur. Wel werd hierbij aan getekend dat het een goede zaak zou zijn als andere supporters in actie zouden komen, zolang zij het zelf maar niet hoefden te doen. Veel liever kwam men voor andere clubs in actie, zoals FC Utrecht. Andere supporters vreesden in een hinderlaag van de feyenoord- aanhang te lopen en bedankten voorde eer. Het neemt niet weg dat er zo'n 70 Ajacieden, inclu sief enkele OFA-bestuurders, gehoor gaven aan de oproep en zich op een vroege zondagoch tend verzamelden bij de Arena en het Olympisch Stadion. Gezien de vele positieve reacties na afloop, hopen wij bij toekomstige solidariteitsac- Connexxion trok op het laatste moment de ver huurde bus terug, hierbij verwijzend naar een verbod van de Tilburgse politie om op de dag van de actie zonder uitdrukkelijke toestemming naar Tilburg te rijden. Met "Centrum-Partij-achti- ge" praktijken werd een andere bus gehuurd met als zogenaamde eindbestemming het al jaren geleden gesloten Evoluon bij eindhoven. Aan het steeds somberder wordende gelaat van de bus chauffeur konden we opmaken dat de man nat tigheid voelde, zeker toen in de buurt van Tilburg de bus escorte kreeg van motorpolitie en volg auto's waaronder een in Ajax-kleuren gespoten wagen. Zodra aan de stadsgrens van Tilburg de lading was gelost, meldde hij de politie onder valse voorwendselen te zijn ingehuurd en maak te zich met de bus, inclusief de nodige achter gebleven persoonlijke eigendommen, uit de voe ten. De actie De massaal aanwezige politie maakte duidelijk dat een totale blokkade niet getolereerd zou wor den, maar was wel zo vriendelijk om alvast twee van de drie rijstroken af te sluiten met pilonnen. Het was nog maar een koud kunstje om de res terende rijbaan lam te leggen door tergend lang zaam pamfletten uit te delen aan de automobi listen. De file nam zienderogen toe en het duur de uiteindelijk meer dan twintig minuten voordat auto's onder het "fuck-de-combi"-spandoek door konden rijden. "Een geslaagde actie" conclu deerden alle Ajacieden al vrij snel en ook op de wegblokkades van de FC Utrecht-supporters enkele kilometers verderop, werd instemmend ties op meer supporters te kunnen rekenen. Voor supporters van de andere clubs speelde de rivaliteit een kleinere rol. De supportersver enigingen van NAC, FC Utrecht, Vitesse, psv- oostfront en de ongeorganiseerden van de FC Den Haag wisten hun achterban ook op beperk te schaal te mobiliseren. FC Twente-supporters moesten wegens de grote afstand naar Tilburg afzien van deelname. Bus Volgens plan zouden Ajacieden de blokkade van de A261 (Waalwijk - Tilburg) voor hun rekening nemen. Het huren van een bus bleek minder eenvoudig dan gedacht. Busmaatschappij de ajax ster nr. 29 5

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 5