YOU WHAT "Een kleine actieve groep binnen onze F- Side, met de DAS-internetsite als com municatiemiddel, is namens de Ajax-sup- porters de drijvende kracht richting BOVS om tijdens wedstrijden tot acties te komen tegen het groeiende aantal ver plichte combi's. Ik ben het met ze eens dat er wedstrij den zijn geweest, waar de verplichte combi absoluut niet noodzakelijk zou hoeven te zijn en zet me daar in KNVB- verband dan ook voor in. 'Zou hoeven zijn' schrijf ik, want de bekerwedstrijd tegen Roda heeft me geleerd dat het voor wedstrijden van Ajax kennelijk toch niet kan. Tijdens de pauze, het stond 0-0, werden er in ons vak stoel tjes verbrand. Gelukkig wisten onze ste wards het vuur te blussen. In totaal zijn er driehonderd stoeltjes vernield. Schade: zestigduizend gulden. Dit was een wedstrijd zonder verplichte combi en er gold geen uitkaart- of club- kaartverplichting. Precies wat onze acti visten zo graag willen. De aanstichters waren dronken, zich voor Ajacieden uit gevende lieden, die geen club-, uit- of seizoenkaart bezaten en gewoon kwa men om rel te schoppen. Nog diezelfde avond hebben Frank Kales en ik over legd en we kwamen tot de conclusie dat het zo wel mooi genoeg is geweest. Vandaar dat we vanaf heden en tot nader order uitsluitend personen die in het bezit van een uitkaart zijn, nog uitwedstrijden van onze club kunnen bezoeken." "Beste meneer Van Praag, je maakt het nu wel heel erg bont. Zelfs een klein kind weet dat je voor een kaartje voor het Ajax-vak bij Roda-Ajax minimaal in het bezit diende te zijn van een Ajax-club- card. En wat is in hemelsnaam het ver band tussen het slopen van stoeltjes bin nen een stadion en een combiregeling? Of werkt de verplichte busreis zo ver suffend dat supporters niet meer de puf hebben om tegen stoeltjes aan te trap pen? En wat te denken van het feit dat diverse uitkaarthouders net zo hard tegen de stoeltjes stonden te schoppen als slechts in het bezit van een clubcard of seizoenkaart zijnde Ajacieden? De genomen maatregel duidt op een fnuikend gebrek aan gezond verstand en is een belediging voor de meer dan 80.000 geregistreerde Ajax-supporters die niet in het bezit zijn (en volgens de huidige Ajax-wetten ook nooit meer in het bezit kunnen komen) van een uitkaart! Oh ja, volgens Roda was de schade 'slechts' twintigduizend gulden. Maar ja, wat weet dat clubje dat volgens jou geen bestaansrecht heeft en maar moet opgaan in FC Limburg er nou van?" "Na zo'n avond kan ik er weer vijfjaar tegen." Michael van Praag in "Van de voorzit ter" in het Ajax Magazine van maart 2000 over het gezellige supporters avondje in Gramsbergen (vlakbij de duitse grens). "Nee toch?" Michael van Praag in "Van de voorzit ter" in het Ajax Magazine van maart 2000. de ajax ster nr. 29 51

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 51