De pont brengt ons naar het Centraal Sta tion. Perron 14 was ooit het vertrekpunt van avontuurlijke supportersreizen. De huidige generatie combitrein-supporters zal het nauwelijks kunnen geloven, maar ineens was de treinreis gratis en was het ook geen pro bleem als de trein naar eigen inzicht opnieuw werd ingericht. Als we in een baldadige bui zijn, fietsen we door het Centraal Station. Het is echter meer voor de hand liggend achter het station langs te fietsen. We komen dan uit bij het Singel en slaan rechtsaf de Haarlemmerstraat in. Op nummer 96 vinden we het sigarenmagazijn van Bennie Muller. Hij speelde van 5 januari 1958 tot 3 mei 1970 maar liefst 341 wedstrijden voor Ajax waarin hij 36 keer scoorde. Helaas voor hem was de tijd van het grote geld nog nèt niet aangebroken en begon hij, zoals toen gebruikelijk was, een sigarenzaak. We doen er goed aan hier in stilte voorbij te fietsen, want Bennie heeft het niet zo op de F-Side. Voor wie het weten wil: zijn zoon Danny begon ook ooit bij Ajax, speelt nu bij Cambuur en viel onlangs nog in toen beide clubs elkaar in de Arena troffen. Hiervandaan fietsen we langs de rand van de Jordaan over de Prinsengracht. In dit buurtje werd een groot aantal Ajax- hits geboren en we houden daarom even stil bij de standbeelden van Johnny Jordaan, Tante Leen en de accordeonist Johnny Meijer. De bekendste Jordanese single die ook nog eens tot een 17e positie in de Nederlandse Top 40 reikte is 'We gaan naar Londen' van Willy Terwijl we kunnen genieten van één van de meest schilderachtige stukjes Amsterdam, de Nieuwendammerdijk, gaan we onge merkt naar onze geboortegrond, onze roots. Aan de Middenweg in Noord lag het eerste veld waar Ajax ooit voetbalde, toendertijd nog in 'Sparta'-shirts en in zwarte broek en kousen. Terwijl de meeste clubs zich nog verkleedden langs het veld en zich na afloop wasten in de sloot, beschikte Ajax al over een heuse kleed kamer. Voor die tijd een ongekende luxe. Die raakte men echter weer kwijt na de verhuizing naar de vlakbij gelegen Laanweg. Vanaf dat moment kleedden de spelers zich om in het Tolhuis. In 1907 verhuisde Ajax naar de Middenweg in de Watergraafsmeer. ontstond de huidige naam, De Dijk. Edgar Davids groeide op in Nieuwendam-Noord, net als Patrick Kluivert. Die laatste woonde in de Naardermeerstraat op nummer 43, dat helaas buiten onze route valt. Hetzelfde geldt voor een voormalig adres van Fred Grim, Bovenover 122. Patrick Kluivert op zevenjarige leeftijd bij sc. Schellingwoude 44 de ajax ster nr. 29

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 2000 | | pagina 44